Anasayfa | CANLI / BANTTAN YAYIN | EMLAK - OTOMOBIL | Künye / Iletisim | Silivri Ara | Anketler

Silivri ARA


Gelişmiş Arama

HOŞ GELDİN GENÇ MUHTAR...

HOŞ GELDİN GENÇ MUHTAR...

Kategori  Kategori : Genel Haberler
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 994
Tarih  Tarih : 20 Mart 2014 22:06

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto
Silivriliyiz.COM'u Facebook'tan da takip edenler...


HOŞ GELDİN GENÇ MUHTAR

2014 Yerel ve Mahalli seçimlere 10 gün kala Silivri Yeni Mahalle Muhtar Adaylarından bir tanesi dikkatleri üzerine çekiyor. Kiptaş 1 ve Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu’nun hemen karşısında esnaflık yapan Sabahattin Sevimli vatandaşın olumlu tepkisini çekiyor. Silivri’de en genç muhtar adayı olarak da bilinen Sabahattin Sevimli projeleri ile de Muhtar seçildiği takdirde Yeni Mahallede değişimin ismi olacağını belirtiyor.

Yeni Mahalle Muhtar Adayı Sabahattin Sevimli;” 1980 Siirt doğumluyum ve 1995 yılından beri Silivri Yeni Mahalle de oturuyorum. 10 yıldırda esnafım. Artık değişim zamanı olarak düşünüyorum. Mahalle bu zamana kadar çok başıboş kaldı. İnsanlar sokak hayvanları yüzünden akşamları dışarıya çıkamıyor. Her Perşembe günü Mahallemizde kurulan pazarı görüyoruz. Pazarın yapıldığı yol ana cadde olarak bulunuyor. Pazarı bir sokak üste taşınması gerektiğini düşünüyorum. Muhtar seçilirsem gereken başvuruları en kısa sürede gerçekleştireceğim. Muhtar seçildiğim takdirde diğer mahallelerde olduğu gibi mahallemize spor kulübü gibi bu zamana kadar yapılmamış bir projem var. Aynı Mimarsinan, Alibey gibi merkezde bulunan mahallelerimizde olduğu gibi Yeni Mahallemizde de spor kulübü olacak.Yeni Mahalle'de 25 bin kişi oturuyor ve 18 bin seçmeni var. Mahallede esnaf, vatandaş, memur, yaşlı ve engellilerimiz çoğunlukta. Yeni Mahalle hergün gelişiyor. Devlet Hastanesi, Sağlık Ocağı, AVM, Okullar, StadOrman İşletmesi, Halı saha ve spor komplekslerini içinde bulunduruyor. Ayrıca düzen bakımından da en düzenli mahalle olarak gösteriliyor. Çarpık kentleşmenin olmadığı bir mahalle. Ama bu zamana kadar mahalli idare tarafından sahipsiz bırakılmış, kimsesizliğe emanet edilmiş bir mahalleden başka bir şey değil. Ben Muhtarlığı en güzel şekilde yapacağımdan eminim. Yeni Mahallede oturan vatandaşlarımıza da güveniyorum. Ben burada esnaflık yapıyorum. Büfe ve çay bahçesi olarak vatandaşlarla konuşuyor ve bizzat ilgileniyorum. 30 Mart sonrası da Muhtar olarak beni bu göreve makama layık görürlerse kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağıma şeref ve namus sözü veriyorum.”dedi.

Röportajımızı gerçekleştirdiğimiz gün Yeni Mahalle de Halk Pazarında dolaşan Sabahattin Sevimli, gerek esnaf gerek vatandaş tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Vatandaşlar HOŞ GELDİN GENÇ MUHTAR diye Sevimli’yi karşıladı.

Yeni Mahalle Muhtar Adayı

1.     SABAHATTİN SEVİMLİ

Azalar

1.     AYDIN DELAL

2.     TİMUR MERMERTÜRK

3.     TURAN BİDECİ

4.     YUSUF ÖZEL

5.     BEKİR İÇLİ

6.     HALİL İBRAHİM ERSÖZ

7.     HÜSEYİN AKTAŞ

8.     SEYFETTİN YETİŞKİN


Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz


Diğer Haberlere Söyledikleriniz...

 • SİLİVRİ’DE İSRAİL BAYRAĞI YAKILDI. (VİDEO) (269  kişi okudu)
 • FLAŞ GELİŞME... IŞIKLAR'I ZOR GÜNLER Mİ BEKLİYOR? (2517  kişi okudu)
 • DİLEK DEMİRAL KADİR GECESİNİN KADRİNİ ANLATTI... (375  kişi okudu)
 •  

  SON DAKİKA HABERLERİ

  YAZARLARIMIZ

  HABERLER FACEBOOK'ta

  Silivri'deki haberleri Facebook profilinizden takip edin.

  Aşağıdaki BEĞEN butonuna tıklayın, Silivri'den habersiz kalmayın.

        

  HABERİNİZ OLSUN

  İSTATİSTİKLER

  49 kategori altında, toplam 10329 haber bulunmaktadır.

  Bu haberler toplam 11512820 defa okunmuş ve 14775 yorum yazılmıştır.

  13.04.2006'dan beri yayındayız...