Anasayfa | CANLI / BANTTAN YAYIN | EMLAK - OTOMOBIL | Künye / Iletisim | Silivri Ara | Anketler

Silivri ARA


Gelişmiş Arama

CHP ÖRGÜT NELER KONUŞTU?

CHP ÖRGÜT NELER KONUŞTU?

Kategori  Kategori : Siyaset Haberleri
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 761
Tarih  Tarih : 01 Temmuz 2012 16:38

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto
Silivriliyiz.COM'u Facebook'tan da takip edenler...


    Silivri CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, 3. Bölge İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu,  İl Başkan Yardımcısı Ali Ulvi Gökbulak katılımıyla Haziran Ayı örgüt toplantısı Silivri CHP İlçe Örgüt Binası’nda gerçekleştirildi.

     CHP İl Başkan Yardımcısı Ali Ulvi Gökbulak ve 3. Bölge İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu’nun katılımıyla gerçekleşen örgüt toplantısına eski İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir, İlçe Başkan Yardımcısı Cengiz Ağpur katıldı.

    Haziran Ayı gündem maddeleri:

    1. Üye Bilgilerinin güncellenmesi görüşüldü ve ağustos ayına kadar toplantı olmayacağını belirtti. Silivri CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu partiye yeni üye olan 2500’ün üstünde üye olduğunu belirterek ve bu üyelerin bilgilerin eksik olduğunu söyledi. Bunlarla ilgili değişiklik yapılması gerektiğini belirtti. Tek tek ele alınıp incelenmesi ve güncellenmesi gerektiğini söyledi.

    2. Değişen Sokak isimleri konusu görüşüldü, Silivri CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu “Bir sabah kalktınız ve baktınız ki sokakların her birinde kırmızı tabelalar bir takım sokak isimleri mahalle ve cadde isimleri var ve öyle oldu ki yıllardır herkesin bildiği sokak ve cadde isimleri apayrı isimlendirilmiş ve hiç kimsenin tanımadığı bilmediği o bölgede olmayan kişilerin ismi verildiği görüldü.” Bununla ilgili Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir “ bizimle hiç alakası olmadı ve mahalle isim konusunda biz Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandıktan sonra Büyük Şehir Belediyesi Meclisi’nde, Büyükşehir Komisyonu’nda karar alınıp Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde onaylanıyor ve isim konulmuş oluyor. Bizimle alakası yoktur. ” Dedii.

  3. Bölge İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu,  İl Başkan Yardımcısı Ali Ulvi Gökbulak örgütlenme hakkında konuşma yaptılar. “Örgütlenmeyi geliştirmek için çalışıyoruz amacımız buradaki her üyenin eğitilmesi ve geleceğe aydınlık bilgili gençler yetiştirmektir ve her örgüt sahibinin söz, karar ve denetim sahibi olması gerekir. ” dediler.

    4. 6 Temmuz 2012 saat 20.00’de Sayalar köyünde 2/B yasası bizi çok ilgilendiriyor. 22 tane köyümüz 13 tane mahallemiz ve 3 tanede tapusuz köyümüz olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu daha öncede meclisteki milletvekillerimiz mücadele verdiğini belirtti. 2/B yasası çıktı ve bunun uygulanması bilinmiyor diyen CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu 6 Temmuzda Sayalar Köyünde böyle bir uygulama yapılacağını ama Sayalar Köyü'nün yanında Çayırdere, Çeltik, Beyciler, Büyükçavuşlu ve Danamandıra bütün bu köyleri Sayalar’da toplayacağını belirtti.

   5. 51.Geleneksel Silivri Yoğurt Festivali Kültür ve Sanat etkinlikleri belediyemizin çok önemli bir etkinliğidir. CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Silivri Yoğurt Festivali Kültür ve Sanat etkinliklerinde, 9 Temmuzda Silivri nüfusu çok kalabalık olacaktır ve sahillere insanlarımızın sığmayacağını söyledi. Yabancı ülkelerden misafirlerimizin memnuniyeti için görevli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

  6. Mobil aidat konusu telefonlara çekilen mesajların belirli aidatlar halinde kesildiğini görüşüldü. İlçeler paylarını aldıktan sonra ilçemize payı yollayacaktır. Önemli olan üyelerimizin ödentileri ile parasını döndürmek ve çevirmektir. CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu Belediyemizde ayrıca teşekkür etti.

  7. 2014’te yapılacak Yerel Seçimlere yönelik Sandık ve Okul Sorumluları için bu yıl ve önümüzdeki yıllarda gençler arası 240 kişilik bir kamp olacak ve gençlerimiz bu kamplardı eğitilecektir.

İlçe Başkan Yardımcısı Cengiz Ağpur, “Silivri’yi seçimlere hep beraber hazırlayacağız” diyerek, örgüt toplantısını bitirdi.

 

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz


Diğer Haberlere Söyledikleriniz...

 • YETER ARTIK BOĞLUCA... (CİHANGİR DAVUTOĞLU) (354  kişi okudu)
 • ANNELER BABALAR HAZIR MISINIZ? (159  kişi okudu)
 • RODOS'A GİDEN SİLİVRİ'DE KAÇ KİŞİ VAR? (Ö. BÜYÜKOĞLU) (796  kişi okudu)
 •  

  SON DAKİKA HABERLERİ

  YAZARLARIMIZ

  HABERLER FACEBOOK'ta

  Silivri'deki haberleri Facebook profilinizden takip edin.

  Aşağıdaki BEĞEN butonuna tıklayın, Silivri'den habersiz kalmayın.

        

  HABERİNİZ OLSUN

  İSTATİSTİKLER

  49 kategori altında, toplam 10449 haber bulunmaktadır.

  Bu haberler toplam 12137725 defa okunmuş ve 14809 yorum yazılmıştır.

  13.04.2006'dan beri yayındayız...