Silivri Facebook
banner88

29 EKİM COŞKUSU ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI...

29 EKİM COŞKUSU ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI
Silivri’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü kutlamaları çelenk sunma töreni ile başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü kutlamaları bugün itibarı ile başladı. Silivri Sahili Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninde Ulu Önder Atatürk’e ve Türk Devleti’ne bağlılığı simgeleyen çelenkler Atatürk Anıtı’na bırakıldı. Resmi kutlama törenine Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Süleyman Erturan, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Çokbüyük, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kamu kurum temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Silivri Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelengi Atatürk Anıtı’na sunuldu. Tüm katılımcılar saygı duruşunda bulundu ve belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra program sona erdi.

KUTLAMALAR DEVAM EDECEK
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yarın saat 10.30’da Silivri Sahili’nde yapılacak geçit töreni ve okulların çeşitli etkinlikleri ile devam edecek. 

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK
Silivri Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında saat 19.30’da Cumhuriyet Yürüyüşü organize edecek. 19 Mayıs Meydanı’nda (Kaymakamlık yanında) toplanacak vatandaşlar meşaleler ve belediye bandosu eşliğinde Atatürk Meydanı’na yürüyecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol