Silivri Facebook
banner88

9 ADET YENİ KAPALI DURAK YAPILIYOR...

İBB VE SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDEN YOĞUN MESAİ

İBB ve Silivri Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışmaları dahilinde ilçe genelinde ilaçlamadan kapalı durak yeri hizmetlerine kadar sürdürülen çalışmalar hızla devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Silivri Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışmaları ilçe genelinde farklı bölgelerde devam ediyor. Yaz mevsiminin gelişi ile Gümüşyaka Mahallesi, Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Selimpaşa Mahallesi ve Mimarsinan Mahallelerinde sinek lavraları ve uçucu sineklere karşı ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi. Eş zamanlı olarak sürdürülen işlemler dahilinde İSKİ Su İnşaat Dairesi Başkanlığı ekipleri Değirmenköy Mahallesi’nde dere temizlik faaliyetine başladı. Önceki haftalarda start verilen kıyı temizlik çalışmaları kapsamında İSTAÇ Kıyı ve Plaj Temizleme ekiplerince Silivri Merkez Plajı’nda kum eleme ve temizlik işlemleri devam ediyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda ise yabani ot biçme ve asfalt yama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Son olarak Selimpaşa Mahallesi’nde İSKİ ekiplerince sürdürülen alt yapı faaliyetleri de kısa bir süre sonra tamamlanacak. 

9 ADET YENİ KAPALI DURAK

Ekiplerin koordineli çalışmaları dahilinde Üniversite Bölgesi, İETT ve Terminal durak yerleri başta olmak üzere üç farklı bölgede yeni kapalı durak yeri yapım çalışmaları başladı. Öncelikli olarak bu bölgelerin tamamlanmasının ardından ilçe genelinde toplamda 9 adet kapalı durak yeri yapılmış olacak. İlçenin dört bir yanında yoğun ve hızla sürdürülen çalışmalar İstanbul Büyükşehir Belediye ve Silivri Belediye Meclis Üyeleri Şenoğlu Türkyılmaz, Sami Barlas, Celalettin Yazıcı ve Filiz Baş Güler tarafından bizzat takip ediliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol