Silivri Facebook
banner88

SİLİVRİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

SİLİVRİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

Silivri Belediyesinin arama kurtarma ekipleri, İzmir’de yaşanan deprem nedeniyle afet bölgesindeki çalışmalara katıldı.SİLİVRİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye bünyesinde görev yapan 10 kişilik arama kurtarma ekibini depremden etkilenen İzmir’e gönderdi. Deprem sonrası hazırlıklarını yaparak dün akşam yola çıkan ekipler, sabaha karşı İzmir Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ulaştı. Gerekli koordinasyonların yapılmasının ardından Bornova ilçesindeki görev bölgesine sevk edilen Silivri Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri ilk olarak Yılmaz Erbek apartmanındaki çalışmalara katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: “KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN BAŞKA ÇAREMİZ YOKTUR”
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, deprem bölgesinde verilen mücadele için tüm ekiplere kolaylıklar diledi. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Başkan Yılmaz, deprem profesörü merhum Ahmet Mete Işıkara’nın sözünü hatırlatarak “Deprem öldürmez bina öldürür” diye konuştu. Başkan Yılmaz, açıklamasında “Arama Kurtarma Ekiplerimiz afet bölgesinde çalışmalara katılmış bulunmaktadır. Devletimizin tüm ekiplerine kolaylıklar diliyorum. Yaraları birlik ve beraberlik içerisinde sarıyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Mekanları cennet olsun. ‘Deprem Dede’ Merhum Ahmet Mete Işıkara'nın dediği gibi deprem öldürmez bina öldürür. Bu gerçekten hareketle her zaman söylediğimiz gibi ‘Deprem ve Kentsel Dönüşüm’ hepimizin önceliği olmalıdır. Başka çaremiz yoktur.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol