Silivri Facebook
banner88

ETKİNLİKLER SERGİYLE BAŞLADI...

KÜLTÜR MERKEZİ YILSONU ETKİNLİKLERİ SERGİYLE BAŞLADI

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir yıl boyunca 22 ayrı branşta eğitim gören kursiyerler, 21- 26 Mayıs tarihlerinde hünerlerini sergileyecek.

 

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Yıl Sonu Etkinlikleri, Nikâh ve Sergi Salonu’nda açılan sergi ile başladı. Bir yıl boyunca Ahşap Boyama, Takı Tasarım, Yetişkin-Çocuk Resim, Yetişkin-Çocuk Tiyatro, Ebru, Deri İşlemeciliği, Keçe İşlemeciliği ve Ahşap Gravür branşlarında eğitim alan kursiyerler, el emeği ürünlerini sergiledi. Sergi açılışını Başkan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu ve Başkan Yardımcısı Elif Bilici ile birlikte yaptı.

 

IŞIKLAR; “SANATIN HER ALANINDA KURSLAR VERİYORUZ”

Sergi açılında gerçekleştirdiği konuşmasında Kültür Merkezi’nin bugün geldiği noktanın göz kamaştırıcı olduğunu ifade eden Başkan Işıklar; “Bu gün tarihi salonumuzda Kültür Merkezimiz kursiyerlerinin yıl içerisinde yaptıkları çalışmalarının yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdik. Bir hafta boyunca açık kalacak sergimizde, yapılan güzel çalışmaları, ortaya konan emeği herkesin görmesini istiyoruz. Yılsonu etkinliklerimizle henüz ulaşamadığımız, kurslarımıza katılmayan hemşerilerimizi de özendirmek ve aramıza katılmalarını sağlamak istiyoruz. Amacımız; gelenek ve göreneklerimizi kültür ve sanatla koruyarak, çağın gerektirdiği modern sanat anlayışını da içine katarak geleceğe taşımak. Hemşerilerimizin boş zamanlarında kendilerini farklı branşlarda geliştirmelerini sağlayarak, işte böyle sanatsal sonuçlara yol açsın istiyoruz. Kültür Merkezimizi ilk açtığımızda mütevazı şekilde bu işe başladık, bugün göz kamaştırıcı ve gıpta ile bakılan bir noktadayız. Gitardan, resme, tiyatrodan, deri işlemeciliğine kadar 22 ayrı branşta ücretsiz kurslar veriyoruz. Emeği geçen arkadaşlarıma başta Başkan Yardımcımız Elif Bilici’ye, Kültür Merkezi Sorumlumuz Ayfer Köylü’ye, tüm hocalarımıza ve kursiyerlerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi. Işıklar ardından sergiyi dolaşarak el emeği ürünleri tek tek inceledi.

 

KÜLTÜR MERKEZİ YILSONU ETKİNLİKLERİ 21- 26 MAYIS

 

21 MAYIS SALI

13.00 Kültür Merkezi Sergi Açılışı (TÜM HAFTA BOYUNCA AÇIK KALACAK)

          Nikâh ve Sergi Salonu

 

22 MAYIS ÇARŞAMBA

20.00 Modern Dans Gösterisi, Bağlama Dinletisi ve TSM Konseri

          Atatürk Meydanı

 

23 MAYIS PERŞEMBE

20.00 Piyano ve Keman Resitali, Ud Dinletisi ve THM Konseri

          Atatürk Meydanı

 

24 MAYIS CUMA

20.00 Tiyatro Gösterisi Ev Ev Değil Tımarhane, Gitar Dinletisi

         Atatürk Meydanı

 

25 MAYIS CUMARTESİ

20.00 Halk Oyunları Gösterisi, Klarnet Dinletisi, Bale Gösterisi

         Atatürk Meydanı

 

26 MAYIS PAZAR

20.00 İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Tiyatro Gösterisi Vişne Bahçesi

         Atatürk Meydanı

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol