Silivri Facebook
banner9
banner32
banner43

MECLİSTE NELER GÖRÜŞÜLDÜ?

 

 

OCAK AYI MECLİSİ GÖRÜŞÜLDÜ

Silivri Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın I. Birleşiminin I. Oturumu’nda yedi gündem maddesi karara bağlanırken, diğer gündem maddeleri de ilgili komisyonlara havale edildi.

 

Silivri Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, 07 Ocak 2013 Pazartesi Günü saat 14.30’da gerçekleştirildi. Üç gündem maddesinin de ilave edilmesiyle, toplam 13 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda; yedi madde karara bağlanırken, diğer maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

 

KARARA BAĞLANAN GÜNDEM MADDESİ

-Belediye Meclisinin 2013 yılı çalışma takviminin görüşüldüğü 1. gündem maddesi, oy birliğiyle karara bağlandı.

- Gündemin 2. Maddesinde Denetim Komisyonu seçildi. Gizli oylamayla seçilen Komisyonda; CHP’li Meclis Üyelerinden Ahmet Yücegök, Suna Göçengil, Tülay Sinkil, AK Parti’li Meclis Üyelerinden de Yalçın Yönet ve Sezgin Emir yer aldı.

- 3. Gündem maddesi olan Belediyemizde 2013 yılında geçici işçi çalıştırılması oy birliğiyle kabul edildi.

- Belediyemizde 2013 yılında mevsimlik işçi çalıştırılmasının görüşüldüğü 4. Gündem maddesi, oy birliğiyle karara bağlandı.

- Gendav Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. tarafından belediyemize araç hibesi yapılmasının görüşüldüğü 6. Gündem maddesi, oy birliğiyle karara bağlandı.

-10. Gündem maddesi olan Belediyemiz kadrolarında derece değişikliğinin onaylanması, oy birliğiyle karara bağlandı.

-Gündeme 12. Madde olarak ilave olan İlçemiz Alipaşa Mahallesi, 5036 nolu parseldeki cami ve minaresine ait projelerinin yapımı işi için İl Özel Müdürlüğünden katkı payı talep edilmesi oy birliğiyle karara bağlandı.

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN GÜNDEM MADDELERİ

-Belediyemizde 2013 yılında sözleşmeli personel çalıştırılmasının görüşüldüğü 5. Gündem maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na,

-Gündemin 7. Maddesi olan Belediyemize İlk Defa Atanan Aday Memurların Yetiştirilmelerine Dair Yönetmeliğin görüşülmesi Hukuk Komisyonu’na,

- 8. Gündem maddesi olan Silivri ilçesi, Kurfallı Köyü 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının görüşülmesi, İmar Komisyonu’na,

- Silivri Merkez Kentsel Sit Alanı ve Selymbria Antik Kenti Nekropolü III. Derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planının görüşüldüğü 9. Gündem maddesi, İmar Komisyonu’na,

-Gündemin 11. Maddesi olan Belediyemizde görevli memur personelin sendika sözleşmesi yapılması ile sözleşmeyi imzalamaya Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a yetki verilmesinin görüşülmesi, Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu’na,

-13. Gündem maddesi olan Belediyemiz mülkiyetindeki Alipaşa Mahallesi, 6642 parseldeki taşınmazın satışının görüşülmesi, Plan Bütçe ve İmar Komisyonu’na havale edildi. Silivri Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın II. Birleşiminin I. Oturumu, 11 Ocak 2013 Cuma Günü saat 14.30’da Silivri Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.