Silivri Facebook
banner88

ALİ GİTTİ VELİ GELDİ SONUÇ MU? (Ö. BÜYÜKOĞLU)

ALİ GİTTİ, VELİ GELDİ; HASAN GİTTİ, HÜSEYİN GELDİ. ANLIYACAĞINIZ DEĞİŞEN BİRŞEY OLMADI.

Marmara Ereğlisi’nin, 30 yıllık belediyesi Yeni Çiftlik artık mahalle oldu. Bina ve insan sayısı yönünden Marmara Ereğli ilçesine yakın.

En son belediye başkanı Hikmet Ata, Encümen üyesiydi. Eski Bel.Baş  cezaevine girince, hiç aklında olmadığı halde ,Bel.Başkanlık  koltuğuna oturdu.

Yaşadığım sokak, Belediye Başkanlığına  uzaklığı 250 mt. Mum dibine ışık vermezmiş. Eski Başkan Hikmet Ata  ,özellikle  bana ait ikametgahımın  bulunduğu ATATÜRK CAD.31 sokağı atlayıp, mıcır dökmediği sokak kalmadı.

İlçe Kaymakamlığına art arta 6 dilekçe verdim. Benim dilekçeler ,Bel. Başkanına, Başkanın  verdiği  cevaplar da bana , kaymakamlıkça  iletildi.Değerli   kaymakam   aracı  görevinde  kaldı. İddialarımda ki suçlamalar  dikkate alınmadı.

Yağmur yağdığında  çamur, öyle bir çamur ki: Bastığınız yerde ayakkabınızı geri alamıyorsunuz.Yaz ayları ise  toz duman göz gözü görmüyor.

Bazı  önemli  şikayetlerimi, daha evvel  Silivri  ilçe Jandarma Kom.olan  ,şu anda Tekirdağ İl Jandarma Kom.lığında Asayiş  komutanı olan Sn. Yarbay  Osman Kılıç'a  mektup yazdım.

Mektubumda ki  anlattığım  olaylar  ,önemli görüldü ki ,mektup Marmara Ereğlisi  savcılığına aktarıldı.

Bu  noktada ki  gelişme  çoook  önemli, ilerde  aktaracağım.

Bugün tam 90 gün oldu. Seçimlerden 30 gün önce Marmara Ereğlisi’nin Belediyesine gittim. Saat 09.30.Başkan Tekirdağ da yaşıyormuş. Seçim  yorgunluğu nedeniyle  saat 10.00 da geliyormuş. Beni bir alt katta ki  yardımcısına yönelttiler.

Baş.Yardımcısına  durumu  anlattım, çay ikram etti. Talimat verdi .Seçim öncesi Atatürk Cad.31 sokak  için gereken yapılacaktı.

Mutlu oldum. CHP’lilere helal dedim. Eve döndüm.

Anında bir telefon. Marmara Ereğlisi Fen memurluğundan arıyorlar.Telefonda ki ses : Sokağı görmek  istediklerini  ,yardımcı olmamı istediler.Bu defa daha da mutlu oldum.

Hakikaten 20 dakika sonra evin önünde, resmi plakalı siyah renkli jeep durdu  ve içinden 2 kişi indi.Bana muhatap olan Ali Can  bey,

-"Bu sokağın asfaltlanması  yarım gün sürer. Ancak, sizden yardım istiyoruz. Biz bu sokağı durup dururken asfaltlarsak, Kaymakam bizden hesap sorar. Onun için, burada  yaz-kış yaşayan  kişilerin   ad ve soyadları ile hane numaraları  ve imzaları gerekli. Bir sorgu sualde üst makamlara cevap hakkımız olsun."

Daha, daha mutlu oldum.30 yıldır toz, duman, çamur içinde yaşamımız  2 günde  sonuçlanacaktı.

Dediklerini yaptım. İmzalı adres ve isimleri havi dosyayı bizzat Ali beye teslim ettim. Giderken de -"2 gün sonra tamam" dedi.

Ertesi günü  sokağımıza CHP’li  15 kişilik bayan  grubu  geldi. Ellerinde 100 gr kahve paketleri ve çakmak ev ev dolaştı. CHP ye oy verilmesi istendi.

Bir hafta bekledim. Ses seda çıkmayınca, Marmara Ereğli Bel. Fen işleri  deposuna gittim. Bizim sokağın asfaltlanacağını kimse bilmiyor. Oysa  bana kamyonlar gösterdiler. İçleri mıcır dolu. Sonra Ali Can ile telefonda konuştular.

Bana cevap olarak da 2 gün daha sabretmemi rica ettiler.

O günden bu yana tam 90 gün geçti.

Diyeceğim o ki: Ali gitti Veli geldi; Hasan gitti, Hüseyin geldi. Değişen bir şey yoktu.

Marmara Ereğlisi Postası adlı haftalık yanlı bir gazeteyi internette takip ediyorum. Ancak  YORUM  HAKKINIZ yok.

CHP’li Marmara Ereğli Bel. Yeni Çiftlik de sahilden başlayıp 10 klm  asfalt yol yapmış. Sıra bize gelene kadar bir 30 yıl daha geçer.

Belediyenin, (BİLGİ E-MAİLİNE) kısa bir not yolladım. Çevremde belediye  anonsları duyulmuyor  yardımcı olur musunuz diye.

Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Bel.Baş özel kalemine  yol yapımı için destek istedim. E-Mail attım. Her ikisinden de TIK YOK.

Anlayacağınız  biri gider, biri gelir. Doğru dürüst torpilimiz de yok. Değerli dostum Mümin Tuğlu,Marmara Ereğlisi Bel.Başkanına  bir ALO dese  diye düşünüyorum. Der mi acaba? Arar mı acaba?

Özcan BÜYÜKOĞLU

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol