Silivri Facebook
banner88

BİR MİLYON DOLARLIK RÜŞVET İDDİASI. (Ö. BÜYÜKOĞLU)

ESKİ SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANI  HÜSEYİN TURAN, 6 YIL ÖNCE   ORTAYA ATILAN KENDİ ADI DA GEÇEN, RÜŞVET İDDİALARINA KARŞILIK, İÇ İŞLERİ  BAKANLIĞINDAN  MÜFETTİŞ  TALEBİN DE BULUNMUŞTU.

Aradan 6 yıl geçmiş. 19 ağustos 2008. AKP li Silivri Bel. Başkanı Hüseyin Turan; Türkiye çapında  dolaşan dedikodularda , KİPA  AVM  den  alındığı  iddia edilen  1 milyon dolarlık  RÜŞVET  için, İÇ İŞLERİ  BAKANLIĞINDAN resmen tahkikat için müfettiş istemişti.

Rüşvet aldığı  iddia  edilenlerin  başında, AKP Gn.Baş.Yardımcısı Şaban Dişli ile  İBB  İmar Komisyonunda  görevli, Silivri İmar işlerinden sorumlu   bir meclis üyesi ile Silivri Bel Başkanı  Hüseyin Turan'ın  adı  geçiyordu.

Yapılan iş, KİPA  AVM ye ait  arazi de  rüşvet  karşılığı, firma  lehine  plan tadilatı  yapılmasıydı.

Hüseyin Turan, İç İşleri Bakanlığına yolladığı  MÜFETTİŞ  İSTEME   talebinde:

İTHAMLAR  ARTMIŞ , BELEDİYEMİZİN  KAMUOYUNDA SAYGINLIĞINI  KORUMAK  AMACIYLA MÜFETTİŞ  GÖREVLENDİRİLMESİ  TALEBİ    olarak  yansımıştır.

Daha  müfettişler  Silivri ye gelmeden  GN:Baş.Yar.Şaban DİŞLİ, 1 milyon doların, bir ticari  iş sonucu, komisyon olarak  alındığını, rüşvet ile ilişkisi olmadığını açıkladı.

Bu açıklamaya rağmen, Şaban Dişli Gn.Baş.Yardımcılığından istifa etti.

Silivri ye müfettiş geldi ve netice de Başkan ve yardımcısının  RÜŞVETLE ilgisi olmadığı  görüldü.

Son nokta olarak belirtmekte fayda var. KİPA   firması  mağaza sayısını  gün geçtikçe arttırıyor. Silivri den  Trakya ya  doğru, yeni  mağazalar  açıldı. Bunların  bazıları, ne acıdır ki  İNŞAAT  RUHSATI  DAHİ  ALMADAN   yapıldığı  iddiası var.

Özcan BÜYÜKOĞLU


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol