Silivri Facebook
banner88

CENNETTEPE'NİN MUTLU ÇOCUKLARI. (Ö.BÜYÜKOĞLU)

ALLAH, YARATTIĞI İNSANLARI HEP AĞLATACAK DEĞİL YA.

YÜRÜ YA KULUM DEMEYE GÖRSÜN...

KUMBURGAZ’IN CENNET TEPESİNDE Kİ ŞAHANE MANZARADAN FAYDALANAN ESMER VATANDAŞLARIN MUTLU BİR YAŞAMLARI VAR.  

 

Kumburgaz da, TEM  oto yol  altında ki  yüksek  rakımlı  Cennettepeden  ,beldeyi  seyretmek, güneşin  doğuşu  ve  batışını  izlemek  bir  ömre  değer.

Yıllardır  bu  tepe, hurda  toplayıp   satan  esmer  vatandaşların  işgalinde  idi. Vatandaş ;çevrenin  pis  kokması, her türlü  çöple  karışmış   hurdanın  depolanarak   yarattığı  çirkin  manzara  nedeniyle   bu  tepeye  yaklaşmaktan dahi  korkardı.

12 yıl önce bu  tepe  bitişiğine  Turizm  meslek  okulu  ile   uygulama   oteli  yapıldı. E-5 den okula olan 2 klm  yol da  asfaltlanınca, Cennettepe de ki  çirkin  manzara  anında   ortaya  çıkıverdi.

Burada  yaşayan  12  barakada ki  55  vatandaşı  başka  yere  götüremeyen  belediye,  kendileri  için  IO ar  milyara  mal  olan. 12  prefabrik  ev yaptı. Su bağlattı. Aynen, Silivri  katı çöp toplama merkezi  bitişiğinde ki  esmer vatandaşlar için yapılan  prefabrikler gibi.

Evler  tamamlandı. Uzun süre  elektrik  bağlanmadı.

Kumburgaz da ki Cennettepe de  hurda malzeme  yığınlarıyla, esmer  vatandaşlara  ait  atların   serbest  dolaşmaları  bir süre devam etti. Zira, geçimleri, hurda toplayıp satmaya bağlı idi.

Fotoğraflarda  yarı  çıplak ,esmer vatandaşlara ait  çocuklar,, Prefabrik evler  ile  uygulamalı  otel  ve turizm  okulu  görülmekte.

Özcan  Büyükoğlu

 Yayınlanmayan  ARŞİV.
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol