Silivri Facebook
banner88

EDİTÖR NOTUMUZA SİAD'DAN CEVAP GELDİ...

 

Sayın Cihangir DAVUTOĞLU,

Öncelikle açıklamamıza yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Sizin kimliğinize ve entelektüelliğinize önem verdiğim için; sorduğunuz iki soruyu da cevaplamak istedim.

Silivri SİAD üyesi arkadaşımızın röportajında derneğinizin isminin geçmesine neden engel olunmadı diyen sorunuz için:

Arkadaşımızı gazetedeki haberden malumat sahibi olunca hemen bizzat aradım. Bir tekzip ile röportajın kendi görüşlerini yansıttığını ve dernekle ilgili bir algılayışın olmaması için açıklama yapması gerektiği yönünde uyardım.

Kendisi “gazeteyi okuduğunuzda bunun tamamen kendi görüşlerimi yansıttığını göreceksiniz, kimlik olarak beni Silivri SİAD üyesi olarak tanıtmalarında ne gibi bir sakınca olabilir, ben SİAD üyesi değilmiyim” diye cevaplandırdı.

Bu cevapta konunun tamamen Sayın Adem Ünal ve AK Parti Teşkilatı ekseninde geçeceği yönünde bir algımız oluşmasına sebep oldu.

Çünkü röportajın içeriği tamamen kişiseldi, dernek ile hiçbir alakası yoktu.

Neden Sayın Topbaş tepki gösterince açıklama yaptınız sorusu içinse:

Sayın Davutoğlu, siz basını ve Silivri’yi iyi analiz eden gazetecilerden birisiniz. Derneğimizin tarafsızlığını da müşaade ettiğinize inanıyorum.

Yerel de sizin gibi çok değerli kalemler de var. Bu konu da eğer bir hata yapmış olsaydık, sizler hemen bize uyarınızı yapardınız.

 Neden yapmadınız?

 Çünkü herkes bu konuyu şahsi olarak algıladı. Bizim bu konuyu bir de tekzip ile gündeme getirmemiz olaya dahil olmamız ve gündemi sıcak tutmamız anlamına gelecekti ki: Bu da bizim tarafsızlığımıza gölge düşürebilirdi.

Fakat İstanbul Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın derneğin tekzip etmesi gerektiği yönünde düşüncesi olduğunu mütealaa ettik.

Sayın Sefer Kocabaş’ın konu ile ilgili tarafımıza vermiş olduğu meclis kararı da; taraf olmadığımız ve bilgimizin de olmadığı bir konuyu açıklığa kavuşturduğundan; bu açıklamayı yapmamız boynumuzun borcu oldu.

Bu konuda bana en çok gazeteci arkadaşlarımın hak vereceğine inanıyorum. Her üyemin yaptığı açıklamayı takip etmem veya tekzip etmem gibi bir demokrasi dışı hareket yapmam söz konusu olmamalıdır.

Derneğin görüşünü; ancak Yönetim Kurulu adına Başkanın yapması doğrudur ve biz bu kurala uygun davranmaktayız.

Sizin her iki sorunuzun da cevabını vermiş olduğumu umut ediyorum. Sorularınız benim için çok değerlidir ve açık kalmış olan boşluğu dolduracaktır kanaatindeyim.

Size sağlıklı ve başarılı günler diliyorum, Silivri SİAD’a olan ilgi ve dostluğunuzun devam etmesini bekliyorum.

Saygılarımla.   05.05.2014

Hakan KOCABAŞ

SİLİVRİ SİAD

Yön.Kur.Başkanı

 

 

EDİTÖR NOTU: SİAD Başkanı Hakan Kocabaş yine naif kişiliğini gösteren bir açıklama göndermiş… Birkaç hatırlatma yapayım; herhangi bir kişi kurum adı vermezse hiçbir haber değeri yoktur… Verirse, haberin yerel gazetede çıkmış olması önemli değil, en üst makamlara kadar gideceğini düşünmesi gerekir.

 

AK Parti henüz belediye başkan adayını açıklamadan bir hafta önce haber yaparak Tahir Sert adını kesin olarak yayınladım ve ertesi gün özel röportajını girdim… O haberler Başbakanın önüne gitti. (Detay vermeyeceğim)

 

Neticede çok dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum… Silivri SİAD ile böyle konularla dostluğumuzun bozulmayacağını söylemek isterim… Sevgiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol