Silivri Facebook
banner88

SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA AÇIK MEKTUP...

Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU 

GENEL BAŞKAN                            

CHP GENEL BAŞKANLIĞINA./ANKARA

 

Konu: Marmara Ereğlisi/TEKİRDAĞ. CHP li Belediyeniz hk.

Aşağıda  ad ve soyadları  yazılı  kişiler, daha evvel  30 yıldır  Tekirdağ ,Yeni Çiftlik   belde  belediyesi iken. Beldenin  merkezine 250 mt  mesafede  olmamıza rağmen  AKP li  belediye , bizden sonra ki  yolları  ziftli mıcır ile  döşediği halde, ikamet ettiğimiz Atatürk cad.31 sokağa  el sürmedi. Beldemiz, şimdi mahalle oldu ve Marmara Ereğlisi’ne bağlandı.

Son  yerel seçim  öncesi, Şubat 2014  sonuna  doğru , Marmara Ereğlisi Belediyesine  bir temsilci yollayıp , yaz ayları toz/duman-kış ayları  balçık/ çamur  halinde ki  sokağımıza  bir çare bulunmasını istedik.

Müraacatımızdan  1  saat sonra, sokağımıza gelen. resmi plakalı Marmara Ereğlisi  belediyesine  ait  jeep den inen 2 kişi :

-Benim adım Ali. Marmara Ereğlisi Belediyesinin fen işlerinde zabıta şoför  olarak  çalışıyorum. Yanımda ki arkadaş da fen işlerinde görevli memur.

Sokağı keşif için geldik. 150 mt.lik toprak yol, bizim ekipler için  3 saatlik bir olay.Ancak,durup dururken  buraya  ziftli  mıcır dökmemiz için;  sizin  isteğiniz  resmi  bir dilekçe ile gerçekleşir. İlerde Kaymakam beyle  başımız ağrımasın. Bu sokağın onarılmasını   kim istiyorsa  adları-soyadları  ve imzaları gerekli.

Anında  istenen  listeyi  hazırladık. Kendilerine teslim ettik.

Sokak  sakinleri  huzura kavuşmuştu. Sokakları  tozdan, çamurdan kurtuluyordu.

Ertesi  gün  herkes erkenden  sokağa dökülmüş, gelecek  asfaltlama  ekibini bekliyordu. Ne yazık ki  o gün  ve aradan geçen tam 140 gündür  beklenen ekip gelmedi. Geleceği de çooook  şüpheli.

Ertesi gün, 2 minibüs dolusu  CHP li  bayan geldi. Bizlerle  tokalaşarak   her  vatandaşa 100 gr kahve ve 1 adet çakmak hediye etti.CHP adayı İbrahim Uyan için OY İSTEDİ.

Sonrası bugüne gelindi.

Sokak  sakinleri  olarak, KANDIRILMAK  hiç hoş olmayan bir olay. 40 kişi de yaşlarını -başlarını almış  kişileriz. Genç  bir  delikanlı  tarafından   tiye  alınmak  ne kadar doğru  olsa gerek?

Yıllardır, belediyeye ait  ses düzenlemesinden faydalanamıyorduk. Önemli  anonsları  duyamıyorduk. Dilekçe verip   31 sokak çevresine  hoparlör  takılmasını  talep ettik. (2 ay), 60 gün geçti. Keşfe geldiler, ümit dağıttılar. Netice Hatice. Zabıta Müdürünü aradık. 5 dakika sonra döneceğim size dedi. Haftalar geçti.

Sahil de  gösterişli olmasa da  bir  ATATÜRK LEVHASI  ve ATATÜRK PARKI vardı. Salaş bir mahaldi. Tüm park mahalli  baştan aşağı  yıkıldı. Yeni baştan  düzenlendi. ATATÜRK  kelimesi  bulunan  park levhası  yerine  konmadı.

Park alanında , 4 musluklu  bir sebil  var. Evvelce  buradan  su akmıyordu. Gerekçe  vatandaş  meşrubat  içsin, esnaf para kazansın  zihniyetiyle  hareket ediyorlardı.

Yeni  yönetim  aynı  yasağı  uyguluyor. Musluk da yok, su da yok. Bunu  SİLİVRİLİYİZ.COM   haber sitesinde  haber  olarak  kullandık.

Sebil  duvarlarında  KORSAN  PANSİYON  İLANI vardı. Pansiyonun  adı ve adresi belli değil. Sadece  cep telefonu yazılmış. Devlete vergi veriyor mu? Ruhsatı var mı  derken, yayınlanan  yazımız   üzerine  2 nci  bir ilan  anında  daha  yapıştırıldı.

Üstelik  musluk  yeri  kapatılmak  suretiyle.

Şimdilik  meselemiz  bundan  ibarettir. CHP  genel Başkanı  ve Merkez olarak    muhakkak  sıkıntılarımıza  bir çare bulunulacaktır. Saygılarımızla.

DİLEKÇEDE ADLARI BULUNAN VATANDAŞLAR.

Şaban-Kadriye KARASİPAHİ/Arif-Eyüp ŞEN/Mehmet-Fatma-Fatih-Zübeyde-Yusuf-Züleyha-Kader  HAMZA/Cafer-Bekir-Leyla-Selma-Esma-Mühittin-Abdurrahman-Halil  KAYA/Polat-Aynur GÜRBÜZ/Hülya-İrfan GÜNDOĞDU/Cemal-Elif-SadıkAli-Gürsün TURAN

 Özcan BÜYÜKOĞLU

 


 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol