Silivri Facebook

Ümit Kalko; “Bayanlara Ücretsiz”

Ümit Kalko; “Bayanlara Ücretsiz

Hafta sonu Bodrumspor’u ağırlayacak ve hayati bir maça çıkacak olan Silivrispor’da Kulüp Başkanı Ümit Kalko yaptığı açıklama ile tüm Silivrili bayanları bu zorlu maçta ilçenin ismini taşıyan kulüplerini desteklemeye davet etti.

Grubunda lider olan Silivrispor kendi saha ve seyircisi önünde grubunda üçüncü konumda yer bulan Bodrum Belediyespor’u ağırlamaya hazır. Pazar günü saat 13.00’da Silivri Stadı’nda oynanacak olan maç öncesinde Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko bir açıklama yaparak Bodrum Belediyespor müsabakasında tribünlerin kapılarının bayanlara ve çocuklara sonuna kadar açılacağını bildirdi.

Konu hakkında yaptığı açıklamasında Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko; “Biz futbolu bir gösteri maçı olarak benimsetmeyi amaçlıyoruz. Bunun en büyük etmenlerinden biri ise bir görsel şölen niteliğinde olan futbolu her kesime sevdirmek yatar. Bunda da büyük başarı elde ettiğimizi söyleyebilirim. Çünkü geçen sezon, kötü bir dönem yaşamamıza rağmen stadımızdaki taraftar sayımız birçok kulüpten fazla olmuştur. Bu bizim için çok önemli. Yani Silivrili futbolseverler futbolu bir deşarj aracı değil de bir gösteri ve heyecan aracı olarak görüyor. Takımlarını da bu çerçevede destekliyor. Birçok statlarda küfür henüz büyük bir sorun olarak görülürken, bizim Silivri Stadı’nda sinkaflı sözlerle tezahürat yok denecek kadar azdır. Bu da taraftarlarımızın ne kadar centilmen ve Fair-Play anlayışıyla hareket ettiğini gösteriyor” dedi.

      

Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko, temiz futbol ve temiz tribün sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatarak “Tribünlerimizin temiz olmasında bayan izleyicilerimizin rolü çok büyüktür. Bundan dolayı bu sezon bayanlarımıza kendi sahamızda oynayacağımız maçları ücretsiz olarak izleyebilecek. Bu kararla da bayanların sayısını da arttırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol