Silivri Facebook
banner84
banner43

''Bir sonraki TIP Bayramı'nı sorunsuz kutlamanız dileğiyle''
Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar 14 Mart TIP Bayramı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Işıklar yaptığı yazılı basın açıklamasında sağlıklı yaşamın, bireylerin en temel hakkı olduğunu vurgulayarak “Bu hakkın tüm yurttaşlar tarafından eşit olarak kullanılabilmesi, sağlık hizmetlerinin kalitesi ve sağlık alanında ulaşılan düzey, günümüzde çağdaşlık göstergelerinden kabul edilmektedir. Devlet'in, bireylere sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilecekleri sosyo-ekonomik ve kültürel ortamı sağlaması temel görevidir” dedi. Işıklar şöyle devam etti “Yurttaşlarımızın ve başta doktorlarımız olmak üzere sağlık çalışanlarının çözüm bekleyen birçok sorunu olduğu bir gerçektir. Çağdaşlık yarışındaki savımızın sürdürülebilmesi için, sağlık sistemimizin geliştirilmesi, bu kapsamda daha kaliteli sağlık hizmetlerinden tüm yurttaşların eşit olarak yararlandırılması gerekmektedir. Biz yerel yönetime talip olanların bu konuda yöresel çözümler üretme zorunluluğu bulunmaktadır. Her ne kadar ‘sağlık yerel yönetimlerin işi değildir’ zihniyeti hâkim olsa da, bu zihniyet Türkiye sağlık sorununun yıllardır çözülememe gerekçesinin birinci derece sorumlusudur. İşte bu nedenle Silivri Belediye Başkanlığı görevini devraldığımız günden tezi yok, bölgemiz halkının sağlık konusunda en büyük destekçisi olacak projelerimiz bulunmaktadır. ‘Silivrikart’ uygulamasına ilişkin projemiz tamamıyla bu sorunu bölgemizde çözecek önemli bir proje olduğu inancını taşıyorum
Türkiye, sağlık alanında çağdaş dünyanın ölçütlerini yakalamak, sağlık sisteminin aksayan yönlerini düzeltmek ve sağlık hizmetlerini tüm yurttaşları için ulaşılabilir kılmak zorundadır.
Sağlık sektöründe yaşanan sorunlar yalnızca, doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ve derinden etkilemektedir.
 
Herkesin sağlık hizmetlerinden yararlandığı, gönence kavuştuğu ve temiz bir çevrede yaşadığı bir Türkiye özleminin ancak, toplumun tüm kesimlerinin ve tüm yurttaşlarımızın ortak çabaları ile gerçekleştirilebileceği unutulmamalıdır. AKP iktidarı 7 yıldır merkezi hükümette, 5 yıldır da Silivri yönetiminde bu konuyu maalesef çözememiş, arapsaçına döndürmüştür. Tüm Sağlık çalışanları ve sağlık hizmeti alma durumunda olan yurttaşlarımız tam bir muamma yaşadığı sağlık sistemi çökmüştür.
Sağlık alanındaki sorunların kısa sürede çözülmesini umut ediyor, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren doktorlarımız ile sağlık hizmetleri veren tüm kadroların Tıp Bayramı'nı kutluyor, esenlikler diliyorum."dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.