Silivri Facebook
banner88
banner43

Turan: 'Işıklar Değirmenci'yi çalıştırmadı'

 Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan ve ekip arkadaşları, 18 Şubat 2009 Çarşamba akşamı Önder 2 Sitesi’ne konuk oldu. Sitenin bodrum katında düzenlenen toplantıda yaptıklarını ve yapacaklarını anlatan Başkan Turan, bölgesel sorunları en iyi anlatan yerin toplantı salonu olduğunu vurguladı. 

TURAN: KOOPERATİFİ KEŞMEKEŞE SOKUP GİTTİ

Önder 2 Sitesi’nin bodrum katlarının belediye adına tapulandığını ve bloklarda yaşayan vatandaşların bodrumda hak sahibi olamamasının sebebini konu hakkında detaylı bilgi sahibi olan site sakinleri ile paylaşan Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, “2004 yılında sohbet toplantılarında, “Başkanım biz yazın ve kışın evlerimizin camlarını açamıyoruz.” deniliyordu. Konutların dibinde 15–20 yıl boyunca dökülen bir çöp dağı vardı. Bundan dolayı kışın dahi biz kuzey rüzgârları olduğu zaman evlerimizin camını açamıyordunuz. “Biz gelince buna bir çözüm bulacağız” demiştik. Ve en pahalı çözümü bulduk. Biz o çöpün üzerine bir metre tarım toprağı döker, ıslah eder ve gazını da çıkarmak için belirli noktalardan sondaj yaparak bir formül geliştirir ve o çöp orada bırakabilirdik. Ama biz bunun Silivri’ye yakışan bir pozisyon olmadığını ve burada yaşayan insanlarımız için doğru bir karar olmayacağını düşündüğümüz için sadece o çöpün kaldırılması için 4 trilyon para harcandı. Bu çöpü kim döktü? Silivri Belediyesi’nde yöneticilik yapan ve bugün de CHP’nin adayı olan Özcan Işıklar beyefendi döktü. Ve bu sitelerdeki yapılmasının içerisindeki kişiler de bunlar.Bu apartmanların altındaki bağımsız bölümleri daire olarak Silivri Belediyesi adına tapularını çıkarttıran da bu kişi. Kooperatiflerin üst birliğinde yöneticilerdi. O’nun yöneticiliğinin kime faydası oldu? Ne size, ne bize. Belediye adına kaç tane tapu gözüküyor biliyor musunuz? Belediye mülklerini size devretmemiz için meclis kararının olması gerekir. Ve bunları da belli bir değer ile birlikte size satmamız gerekir. İlk belediye başkanı oldum. Belediyenin gayrı menkulleri ve tapuları çıkarttırılıyor. Tapular önüme geldi. “Önder 2’de sitesindeki daireler nerede” dedim, bodrum katların daire olarak tapulandığını söylediler. CHP’nin adayı bu kooperatiflerin üst birliklerinde yönetici değil miydi?  Maaşını ve geçimini de buradan aldığı maaşlarla sağladı. Niye böyle bir şey yapıyorsun kardeşim, ne gerek var? Yani bu kooperatifleri birbirine keşmekeş bir şekilde sokup, bırakıp gitmek niye? Niye çözmediniz bu olayları? Karşı tarafta (3.Etap Konutlar) da çok ciddi problemler var. İnsanların evleri artık icra yolu ile satışa çıkarılmıştı. Biz engelledik, bu insanların tapuları verildi. “Çöpün kaldırılması yetmez.” dedik, buraya içinde voleybol, basketbol sahalarına varıncaya kadar dört dörtlük bir tesis yapıldı. Şimdi yanı başına Yaşam Parkı yapıyoruz. İnanıyorum ki Yaşam Parkı bittikten sonra buradaki hanım efendiler sahile gitmek yerine yukarıdaki alanda gezecekler. Çok güzel bir alan olacak. Ve sizin yaşadığınız mahalle ve kent çok daha değerli bir hale gelecek.” şeklinde konuştu.

100 YILLIK YATIRIM YAPTIK

CHP’nin “İstemezük” mantığını Silivri’de her hizmette ortaya koyduğunu belirten Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, görev süresinde yaşananları değerlendirirken “Silivri’ye doğalgaz sözü verdik. CHP’liler doğalgazı meclise getirdiğimiz zaman ret oyu kullandılar. “İstemezük. Hiçbir şeyi istemezük. Her şeye karşıyız.” zihniyetini taşıyorlar. Yaptıkları en güzel şey yapılan her şeye karşı çıkmak ve bunu bu dönemde de Silivri’ye gösterdiler.  Belediye binası yapıyoruz, istemiyorlar. Su getiriyoruz, istemiyorlar. Altyapı yapıyoruz, istemiyorlar. Çöpü kaldırıyoruz gelip te bir kere teşekkür dahi etmediler. Biz bu işlemleri yaparken sadece AK Partililer, MHP’liler, CHP’liler için yapmıyoruz. Silivri’de yaşayan insanlar için yapıyoruz. Silivri’mizin eksiklik ve noksanlıklarını gidermek için yapıyoruz. 2004 yılının fotoğrafı çekilseydi, 2009 yılının fotoğrafı çekilse önünüze konulsaydı “2009 yılında Silivri şu şekilde olacak” denilseydi burada oturanların yüzde kaçı inanırdı? “Hadi canım sende” derlerdi. “5 yılda bu kadar şey yapılır mı, bunlar yapılabilir mi” denir, hiç kimse inanmazdı. Herkes elini vicdanına koysun. Biz Silivri’ye daha önce görmediği yatırımları yaptık. 100 yılda yapılamayacak yatırımları yaptık. Şöyle bir bakın neler yapıldığını sizler bir değerlendirin. Silivri’miz İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri haline geldi. Bugün komşu ilçelerde Silivri konuşuluyor. İstanbul’da Silivri konuşuluyor. Marmara’da Silivri konuşuluyor.” ifadesini kullandı.

DEĞİRMENCİ’Yİ ÇALIŞTIRMADI, ERSİN’İ CEZAEVİNE GÖNDERDİ

Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, CHP Adayı Özcan Işıklar’ın belediyecilik günlerinden örneklere “Biz 2004 yılında “Büyükçekmece bizden sonra kuruldu ama bizi geçti” dedik ama bugün Büyükçekmece’de “Silivri bizi 2 kat geçti” diye konuşuluyor. Çorlu’da, “Silivri’nin aldığı yatırımın onda birini biz alamadık” dediler. Peki Silivri’de Başkan Yardımcısı kimdi? Çorlu’daki Belediye Başkan Danışmanı kimdi? CHP’nin adayı Özcan Işıklar. Peki Çorlu Belediye Başkanı nerede şu anda? Çorlu Belediye Başkanı içeride, hapiste şu an. Yönetici olarak kimseye faydası olmadı, odasından çıkıp iş yapmadı. Geçmiş dönemde Silivri’de Selami Değirmenci’nin elini ayağını bağladıysa, iş yaptırmadıysa Çorlu Belediye Başkanını da içeriye attırdı. Gösterdiği yön, kılavuzlukla o belediye başkanının içeriye girmesine neden oldu.” ifadesiyle devam etti.

YAPTIĞI BİR İŞİ GÖSTERSİN

Site sakinlerinin “Geçmiş dönemde parke taşını iki defa ödedik,  sitemizin bodrumlarını kullanamıyoruz.” serzenişlerine hak veren Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan “CHP adayı 15 senedir belediyeci. Arkadaşlar lütfen size soruyorum. Bu arkadaş belediye başkan yardımcılığı yaptı, belediye meclis üyeliği yaptı. Silivri’ye yaptığı bir tane hayırlı işi göstersin. “Şu projeyi Silivri’ye yaptırdım. Şunu-şunu söyledim de bunu yaptırdım. Meclise önerge verdim de şu işi yaptırdım” desin. “Yaptıkları parke taşını iki defa ödedik” diyor vatandaş. Biz bu dönemde karşı tarafa yaptığımız taşlarla ilgili hiçbir kimseden ücret almadık. Bizim anlattığımız projeleri sanki kendi projesiymiş gibi anlatıyor. Bizim projelerimizin hırsızlığını, fikir hırsızlığı yapmasın. Bizim hayal ettiklerimizi düşünemez, yaptıklarımızın fotoğrafını bile çekemezler.
Değerli hemşerilerim bakın her yerde konuşuyorum ve konuşmaya da devam edeceğim. Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Ne ben, ne arkadaşlarım, ne de mevcutların hiçbirisi. Biz Silivri’ye hizmet ettiysek ve hizmet ediyorsak bize oy verin. Eğer hizmet etmiyorsak, söylediklerimizi yapmadıysak lütfen bize oy vermeyin. Çok net bir şekilde söylüyorum. Çünkü çocuklarımız kaybetmesin, geleceğimiz kaybolmasın. Başbakanımızın söylediği gibi gerekirse biz kaybedelim, Türkiye kaybetmesin. Siyasi partiler bir araçtır amaç değildir. Sonuçta önümüz de bir yerel seçim var. Bir yerel seçimde 5 sene boyunca siz şehri bir belediye başkanına ve ekibine emanet edeceksiniz. Bu emanet süresi 5 sene. 5 sene boyunca bu insanlar neler yapacaklar, neler yapması gerekir diye bakacaksınız ve inceleyeceksiniz.” dedi.
Toplantının bitiminde AK Parti Gençlik Kolları, Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan’ı “Büyük Başkan”, “Silivri seninle gurur duyuyor” sloganları ve Turan adına besteledikleri kıtalardan oluşan marşlar, alkışlarla uğurladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.