Silivri Facebook
banner9
banner32
banner43

AK PARTİ GENÇLIK KOLLARI BASIN AÇIKLAMASI...

AK PARTİ SİLİVRİ GENÇLIK KOLLARI BASIN AÇIKLAMASI

Öncelikle belirtmeliyim ki; Geçtiğimiz günlerde benim ağzımdan bir açıklama olarak verilen ve CHP gençlik örgütünü hedef alan söylemler, gazeteci arkadaşımızın sormuş olduğu soruya cevaben söylenmiş sözlerdir. Durup dururken yapılan özel bir açıklama değildir. Bu sebeple Sn. Anıl ONUR’un bunu gereksiz olarak nitelendirmesi anlamsızdır. Kamuoyu bilmelidir ki, yerel gündemle alakalı olarak sarfetmiş olduğumuz tüm sözlerin arkasındayız. Ama anlaşılıyor ki ithamlarımıza cevap veremeyenler konuyu genel siyaset ortamına çekmeye çalışmaktadırlar.  Hem sivil toplum örgütlerinin hem de siyasi partilerin insiyatif alarak gerçekleştirmek istedikleri bu denli önemli bir programa, kendisi katılmadığı gibi, yetkili bir arkadaşını da göndermeyerek! Hem biz siyasi partileri hem STK’ları hem de programı küçümsemiştir. Böyle bir tutum karşısın da sarf etmiş olduğumuz sözler gayet yerinde ve gereklidir. Altını çizmiş olduğumuz problemle ilgili açıklama yapmak yerine, parti programımızı ve genel başkan yardımcımızı hedef alan sözleri, vizyonu olmayan bir görüşün takınmış olduğu yakışıksız bir tavırdır.       Eğer konuyu genel siyaset boyutuyla tartışacaksak, söylenecek her şeye cevabımız olduğu gibi kendimize ait söylenecek bir çök sözümüz olacaktır. Genel başkan yardımcımız böyle bir söylemde bulunmadığını defalarca dile getirmiştir. Ancak tatmin olmamalarının tek sebebi! Siyaset üretemeyenlerin siyaseti kirletmek adına ellerine aldıkları çamuru her fırsatta kullanmaya çalışmalarındandır. Hüseyin AYGÜN’ün teröristleri kardeşi olarak nitelendirmesi, genel başkanlarının PKK yı legal bir örgüt olarak kabul eden metne imza atması, Sözde çözüm amacı için T.B.M.M toplamaya çalışarak, terör örgütünün amacına hizmet etmeleri hala hafızalarda ki yerini korumaktadır. Meclise gelmemekle bizi itham edenler, aynı politikayı izleyen MHP’ni de zan altında bıraktıklarını unutmamalıdırlar. İki önemli partinin aksi bir politika izleyen ve doğruluğu kendinde görenler, zamanla yanlışlarını anlayacaklardır. Terör konusun da hala tutarsızca partimizi suçlayanlar, bu konunun siyaset üstü milli bir dava olduğunu ne yazık ki kavrayamamışlardır. Yerel siyasetten de çok uzak oldukları, şahsımı iyi analiz edememelerinden anlaşılmaktadır. Örnek aldığım tek ismin Recep Tayyip ERDOĞAN olduğunu ve siyaseti kendi özelim de ve kendi siyasi görüşümle yaptığım gerçeği, dün olduğu gibi bugün de büyük bir kesim tarafından bilinmektedir. Ne yapmış olduğumuz açıklamalar da, ne de cevap vermemiz gereken konular da kendi görüşlerimiz dışında hiçbir görüşe yer vermediğimiz bilinmelidir. Geçtiğimiz gün söylemiş olduğumuz sözleri kayıt altına alanlar ve yayınlayanlar da bu gerçeğin birebir şahitleridir. Ak parti Silivri Gençlik Kolları siyasi vizyonu olan ve eğitimli siyasetçilerden oluşan bir gençliktir. Her zaman kendi söylemleri olmuş ve bunları savunmuştur. Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir.

Program içeriğine konulmak istenen 10. Yıl marşına karşı çıktığımız yönünde ki ithamını da Sn. Anıl beye iade ediyorum. Bulunmadığı bir ortamda ki konularla ilgili olarak kulaktan dolma bilgileri, gerçekmiş gibi dile getiren bu kardeşimiz; genel başkanının yolunu izlemektedir. Ama bilmelidir ki bu yol doğru bir yol değildir. Programın temelini oluşturan ve başlıca yüklenici olan STK temsilcisi Sn. Nurullah ARIKAN ve Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Zafer Yalçın böyle bir iddianın gerçek olmadığının en önemli tanıklarıdır. Tüm kamuoyu bilmelidir ki; Ak Parti Silivri Gençlik Kolları, siyaseti ancak ve ancak kendi seviyesine ulaşmış siyasetçilerle yapar. Bu sebeple bu konuyla ilgili olarak tekrar tekrar açıklama yapılmayacaktır.

 

Saygılarımla

Ak Parti Silivri Gençlik Kolları Başkanı

Ferhat GEZEREN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.