Silivri Facebook
banner88

DİLEK DEMİRAL KADİR GECESİNİN KADRİNİ ANLATTI...

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, yayınladığı bir mesajla hemşerilerinin ve İslam Aleminin Kadir gecesini kutladı

 

AK Parti Silivri ilçe başkanı Dilek Demiral; “Ramazan ayının son günlerine doğru adım adım yaklaşırken, İslam âlemi olarak hüzün ile sevinci birlikte yaşıyoruz. Hüzünlüyüz çünkü Allah katında ayların en hayırlısı olan Ramazan-ı Şerife veda ediyoruz. Kadir Gecesi, Müminlerin ve tüm insanlığın kadrini yücelten gecedir. Bu gece gökyüzü nurlanırken, yeryüzünün karanlıklara boğulmuş olması bizleri derin bir hüzne sevk etmektedir” dedi.

İslam dininde ‘Bin aydan daha hayırlı’ diye nitelenen Kadir Gecesi bütün İslam dünyasında ve Türkiye’mizde Filistin’de, Irak’ta Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Kırım’da yaşanan acılara son olması dileğiyle dualarla idrak ediliyor. Milletimizin ve bütün İslam aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun. ‘Bin aydan daha hayırlı’ olan bu gecenin kadrini layıkıyla idrak etmeyi Allah hepimize nasip etsin. Bu geceler, hatalarımızdan, zaaflarımızdan arınmak, daha iyi bir gelecek için dualar edeceğimiz önemli bir fırsattır. Bugün, başta komşularımız olmak üzere dünyanın dört bir yanında iç savaşlarla ve terör olaylarıyla sıkıntı içinde yaşayan insanlar bulunuyor. Filistin’de İsrail bombaları altında can veren çocukları bu gecede unutmamız mümkün değil. Ayrıca Musul’da, Kerkük’te, Kırım’da yurtlarını terk etmek zorunda kalan soydaşlarımızı, Doğu Türkistan’da oruç tuttukları için idam edilen soydaşlarımızı da bu gece edeceğimiz dualarda onları da unutmayalım. Allah bu mübarek gece hürmetine çektikleri zulme son versin. Bu vesile ile Silivrili hemşerilerimin ve İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni kutlarım” ifadelerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol