Silivri Facebook
banner88

KARAKAŞ ÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPTI Kİ... VAY VAY VAY...

BENİM MAHALLE BAŞKANIM BİLE SENDEN DAHA ÇOK OY ALIR

 

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, önceki gün yapılan basın toplantısının ardından, CHP ilçe örgütünde basın toplantısı düzenleyen Silivri  Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a sert çıktı. Karakaş, toplantıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ‘ Benim mahalle başkanım bile senden daha çok oy alır” dedi. Karakaş ayrıca, Silivri Belediyesinin en başarısız biriminin planlama birimi olduğunu da belirterek, “Silivri Belediyesinin en başarısız birimi, Planlama Birimi’dir.Daha küçücük, 80 ada  gibi bir yeri doğru dürüst imara açamayan bir belediye başkanı, bu kadar büyük bir planın altından kalkamayacağını anladığı için karalama kapman yası yapıyor.” dedi. Yaptığı yazılı açıklamada, Karakaş ayrıca şu ifadelere yer verdi;

 

 

IŞIKLAR SİLİVRİ’NİN HAYRINA KONUŞMADI

 

Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bizim daha önce yaptığımız basın toplantısına istinaden yapmış olduğu toplantı içerisinde, Silivri’nin hayrına hiç bir şekilde konuşmamıştır. Ben yaptığım basın toplantısında birçok projelerden bahsettim. Bu projelerin içerisinde, yeni yapılacak olan bir çok imalatın müjdesini verdim. Şimdi soruyorum Belediye başkanına; Sizin yapmış olduğunuz basın toplantısında Silivri ne kazandı? Hiçbir şey kazanmadı. Yine ‘bildiğim bildik’ mantığı ile kendi örgütünün önünde bile insanlara yalan atarak, adeta sanki her şey güllük gülistanlıkmış gibi göstererek, konuları nasıl çarpıttığını herkes bir kez daha görmüştür.

 

 

BENİM BEYNİMİ AÇTIĞIN ZAMAN; SİLİVRİ’LİYE YAKIŞACAK BİR SİLİVRİ GÖRÜRSÜN

 

Benim beynini açarak bakmak istiyormuşsunuz. Sayın Başkan, benim beynimi açtığınız zaman, Silivri’nin 2023 vizyonunu görürsünüz, Silivri’nin 2071 vizyonunu görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, Silivri’nin raylı  sistemini görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, yeni yapılacak olan belediye binasını, emniyet binasını görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, Silivri’de yeni yapılacak olan 7 okul binasını görürüsünüz, kültür merkezini görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, Silivri’ye yapacağımız yeni stadı görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, 2020 Olimpiyatlarını gerçekleştirmek istediğimiz ve yapmayı düşündüğümüz 42 bin kişilik stadyumu görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, Silivri’ye yapacağımız buz pateni pistini görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, Silivri’ye yapacağımız gençlik merkezini görürsünüz, kapalı yüzme havuzlarını görürsünüz. Benim beynimi açtığınız zaman, Silivriliye yakışacak bir Silivri’yi görürsünüz.

 

 

BEN SENİN BEYNİNİ AÇTIĞIM ZAMAN;  İNSANLARI NASIL KANDIRDIĞINI GÖRÜRÜM

 

Ama ben senin beynini açtığım zaman, kafanda ki tilkilerin kuyruklarının bir birine nasıl değmediğini görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, yola çıktığın yakın arkadaşlarını nasıl sattığını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, düne kadar ağabey dediklerini, bu gün nasıl kötülediğini görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, küçük hesaplarla belediyeyi nasıl yönettiğini görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, belediyeyi nasıl 4 milyon borç faizine bulaştırdığını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, Silivri ile ilgili hayalden başka bir şey yapmadığını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, küçük, dar alanlarda nasıl kısa paslaşmalar yaptığını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, çöken yolları görürüm, insanları nasıl kandırdığını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, Gümüşyaka pazarını birilerine nasıl peşkeş çektiğini, bu pazarı birilerine  verdiğinde tüyü bitmemiş yetimin hakkını nasıl yedirdiğinizi görürüm.  Ben senin beynini açtığım zaman, Belediye bütçesinden ödediğin 700 bin liralık cep telefonu faturalarını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, 5 Milyon (5 trilyon) değerinde festivallerini, eğlencelerini görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, 35 Milyon liraya sattığın Silivri arazilerini, belediyesini en çok, nasıl borçlandırdığını görürüm. Ben senin beynini açtığım zaman, nasıl küçük bir Silivri oluşturduğunu görürüm.

 

KİMİN BEYAZ OLDUĞUNA MİLLET KARAR VERECEK

 

Sayın Başkan doğru söylemiş, bizimle, belediye başkanımız arasında siyah ve beyaz kadar fark vardır. Ama kimin siyah kimin beyaz olduğuna bu millet karar verecektir. Gelinen sürece baktığımız zaman, Sayın Belediye Başkanının yaptığı toplantıda hizmet anlamında, hiçbir şey olmadığını yine yalan ve iftira ile hem örgütünü hem de kamuoyunu karalamaya çalıştığına hep birlikte şahit olduk.

 

BERABER YOLA ÇIKTIKLARIN, BU GÜN SENİ NEDEN YARI YOLDA BIRAKTI. BUNU KENDİNE BİR SOR

 

Ben, Belediye Başkanına şunu söylüyorum; Bu laf ebeliğini ve insanları kandırmayı bırak, karanlıkta her kese göz kırpmayı bırak. Kıblen belli olsun. Ne olduğun neci olduğun belli olsun. Her tarafa girerek, insanların ağzına şeker sürerek onları kandırdığını zannediyorsan yanılırsın. Bu senin dönüp dolaşıp bulur. Ne oldu da, Yılmaz Kandemir bu gün seni kötülüyor? Ne oldu da, Abdullah Yıldırım bu gün seni kötülüyor? Ne oldu da CHP’nin bütün ileri gelen, sana destek verenleri bu gün kötülüyor?  Beraber yola çıktıkların, bu gün seni neden yarı yolda bırakıyor? bunu kendi kendine bir sor.

 

BİZ HİZMET EDİYORUZ. GÖLGE ETME YETER

 

Sen Başbakanı karşılarım diyorsun. Bu güne kadar, davet edilmene rağmen hangi bakanları karşıladın? Silivri’nin menfaatine olacak hangi dosyayı çıkıp, hangi Bakana verdin? Hiç birini. Sayın Başkan; bize gölge yapma. Biz Silivri’ye hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. bizim yaptıklarımızı karalama boyutuna getirme. Yaptığımız hizmetler ortadadır. Güneş balçıkla sıvanmaz! Biz Silivri’yi senden daha çok seviyoruz.

 

BİZİM MAKAM VE MEVKİ MESELEMİZ YOKTUR. AK PARTİ KURUMSAL BİR PARTİDİR

 

Belediye Başkanlığı adaylığına gelince; sen hele bir aday olda, ondan sonra görelim. Ama şunu da çok iyi bil ki; benim mahalle başkanım aday olsa, senden daha fazla oy alır. Çünkü, AK Partide bizim makam ve mevki meselemiz yoktur. AK Parti kurumsal bir partidir. AK Parti’de aday yaptığımız kişide seçimi kazanmak için sonuna kadar mücadele eder. Onun için benim mahalle başkanım bile seni yenebilecek güçtedir. Sen bunun farkında ol, bizde isimler çok önemli değildir.

 

 

SİLKENT NEDEN KAR ETMİYOR?

 

SİLKENT ile ilgili neden hiç açıklama yapmıyor. Kar etmiyorsa, bu zararın sebebi nedir? Ne üretti de bu kadar zarar etti. Ne oldu da SİLKENT’te böyle bir durum söz konusu oldu? Soruyorum kendisine; personelin giyim paralarını, sendikal haklarını ve ikramiyelerini ödemiş mi? Bunların hepsini ortaya çıkarsın. Yok.

 

EN BAŞARISIZ BİRİM; PLANLAMA BİRİMİDİR

 

Planlarla ilgili süreçte ise şunu belirtmek istiyorum; Silivri Belediyesinin en başarısız birimi, Planlama Birimi’dir. Daha küçücük, 80 ada  gibi bir yeri doğru dürüst imara açamayan bir belediye başkanı, bu kadar büyük bir planın altından kalkamayacağını anladı. Ben bir kez daha söylüyorum; Çek elini bu planların üzerinden. Ben her şeyi ekibimle birlikte düzeltirim. Silivri’nin önünü açarım. Silivri’yi aydınlık günlere biz taşırız. Sen sadece ve sadece Silivri’yi böyle  yalanlarla ve yalan üzerine  inşa ettiğin bir hayatla taşımaya çalışırsın.

 

BENİM MUHASEBECİM OLACAK SA;  BUYURSUN GELSİN

 

Özcan Işıklar’ın bir yalanı daha ortaya çıktı. Benim ilçe binamın kira bedeli onun söylediği gibi bir rakam değil. Benim kiram 7 bin 500 lira. Biz bu kirayı aidatlarımızla, kendi arkadaşlarımızla oluşturduğumuz fonlarla her ay düzenli olarak ödemeye çalışıyoruz. Ama benim muhasebeciliğimi yapacaksa buyursun gelsin. Ben ona o görevi de veririm. Benim hesaplarımı tutsun, benim muhasebecim olsun. Bana kaynak soruyorsa, parayı nereden buluyor diye soruyorsun. Biz bu giderleri arkadaşlarımızla karşılıyoruz. Şimdi ben ona soruyorum; CHP ilçe örgütünün minibüslerini, halkla ilişkilerine hazırlanan afişleri,  CHP’nin panolara asılan fotoğraflarını sen hangi parayla yaptırıyorsun. O kaynakları birilerini otlatarak mı buluyorsun. Madem paran vardı neden CHP irtibat bürosunun kirasını ödemedin? Birde Değirmenköy irtibat büronuzun kira bedeli olan 16 bin lirayı ‘bulamadık, ödeyemedik’ diyorsun. Peki CHP’nin minibüsü bangır bangır dolaşıyor, o parayı kim veriyor. Her gün yemek dağıttığın yerler var. Dağıtma kardeşim. Piyasa da benim teşkilatımın hesabını sen yapamazsın, bana da bunun hesabını soramazsın da. Ama ben sana sorarım. Silivri Belediyesinin bütçesini har vurup harman savuramazsın. Bu parayı niçin tahsil etmiyorsun. CHP benin paramla, Silivri’nin parası ile afta tafra yapmaz. Bunu yaparsan da o parayı senin kursağından çıkarır alırız.

 

 

 

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI VARSA, KURSAĞINDAN ÇEKİP ALIRIZ

 

Biz borçlu bir belediye devralacağımızı biliyoruz. Özcan Işıklar’ın Silivri’yi hangi uçuruma sürüklediğini de biliyoruz. Kimlerin paralarının ödenmediğini de biliyoruz. Ama biz bunların muhabbetini yaparak siyaset yapmayacağız. Varsa tüyü bitmemiş yetimin hakkı kursağında çıkarıp alırız. Biz Silivri’yi hizmet noktasında şaha kaldırmak için geliyoruz. Bu gün Silivri’nin ihalesini alanlar kimler? Kaç tane Silivri’nin içerisinden müteahhit çıkmış? Niçin aynı şahıs üzerinde ihaleler dönüyor. Gümüşyaka pazarını kim yaptı? Yol düzenlemelerini kim yaptı? Bu firmaları açıkla ondan sonra gel bana aklanmadan bahset. Kendi önünde ki dağı görmüyorsun, bizim önümüzde ki çakıllarla uğraşıyorsun.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol