Silivri Facebook
banner88

ARAÇ MUAYENEDE VATANDAŞA EZİYET…

ARAÇ MUAYENEDE VATANDAŞA EZİYET…

Telefondaki vatandaş “Alipaşa yolundaki araç muayene istasyonunda bize tam bir eziyet çektiriyorlar. Bize yardımcı olur musunuz?” Dedi.

On dakika sonra araç muayene istasyonuna geldik. Vatandaş başına gelenleri şöyle anlattı “aracımı sabah getirdim ve muayeneye girdi. Arka koltuklarda bulunan emniyet kemerlerini ya işler hale getirin ya da sökün, daha sonra tekrar gelin dediler. Ben de emniyet kemerlerini söktüm ancak sol arka taraftaki kemerin demiri yalama olduğundan sökülmedi. Tekrar muayeneye gittim. Kemer sökülmediği için ağır kusurlu raporu verildi. Kemeri dipten keseyim dedim. Kesip de gelseydin dediler. Her yıl muayene yaptırıyorum böyle bir sorun yoktu da şimdi mi emniyet kemerlerini söktürüyorlar?” Dedi.

Konuyu bir de TÜVTÜRK çalışanlarından dinleyelim diye. Yetkili olduğunu söyleyen Ahmet Duran’a sorduk… Duran’ın söylediklerine göre “ arka emniyet kemeri ya işler halde olacak, ya da sökülmüş olacak. Bir kemeri sökülmeyen araca muayene raporu veremeyiz” dedi.

Peki! Makasla kesip gelseydi ne olurdu? Diye sorduk.

Duran “ o zaman olurdu. İki kez muayeneye girdiği için, tekrar muayene randevusu alacak, 165 TL ücret ödeyecek. Kemeri sökecek ve muayeneden geçecek.”

Vatandaş çift muayene ücretine isyan ediyor. Makasla kes deseler keserdim. Bunun adaletli tarafı var mı? Diye soruyor.

Biz de vatandaşlara soruyoruz. Bunun adaletli bir tarafı var mı?

Ayrıca TÜVTÜRK yetkilileri her konuda kural uyguluyorsa; bahçelerine düşmek üzere KÖKÜNDEN ÇIKMAK ÜZERE OLAN elektrik direğine sahip çıksınlar.

 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol