Silivri Facebook
banner88

CHP Kadın Kolları: Yatağa Aç Giren Kalmayacak...

"YATAĞA AÇ GİREN KALMAYACAK."
 
CHP Silivri İlçe Kadın Kolları, mahalle mahalle, sokak sokak ziyaretlerine devam ediyor, CHP'li kadınlar her çaldıkları kapıda, her sıktıkları elde CHP'nin Türk halkına 41 sözünü anlatıyor.
 
12 Haziran Milletvekili Seçimleri öncesinde, seçim turlarına devam eden ve Silivri'yi köylerinden mahallelerine, sokak sokak, kapı kapı gezen CHP Silivri İlçe Kadın Kolları, ziyaretlerine bu hafta başından itibaren Piri Paşa Mahallesi ile devam ediyor. CHP Silivri İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Onur, İlçe Kadın Kolları Yöneticileri ve partili kadınların turlarına, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın eşi Esma Işıklar da eşlik ediyor.
 
Ziyaret ettikleri evlerde, vatandaşlara CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun projelerini ve CHP'nin Türk halkına 41 sözünü anlatan CHP'li kadınlar, "İşçisinden öğrencisine, emeklisinden çiftçisine kadar, bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Sosyal devlet anlayışımızla ve bu sorunların üstesinden gelecek projelerimizle iktidara hazırız." diyerek Silivri halkından oy istiyor.
 
İlk vaat olarak ziyaret ettikleri vatandaşlara Aile Sigortası'nı anlatan CHP'li kadınlar, söz konusu proje ile tüm vatandaşların kimseye muhtaç olmadan bağımsız, özgür ve eşit bireyler olarak yaşamasını sağlanacağı vurguluyor, tüm vatandaşların doğumdan ölüme kadar sosyal devlet güvencesi altında olacağı belirterek, “Aile Sigortası ile çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz korunacak ve güçlenecek; hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek” diyor.
 
ASKERLİK KISALACAK
 
Ziyaretlerde özellikle gençlere CHP iktidarında askerlik süresinin ilk aşamada 15 aydan 9 aya indirileceği, gerekli hazırlıkları takiben 6 aya çekileceği müjdesi verilirken, CHP'nin "41 söz" kitapçığı da dağıtılıyor.
 
CHP'nin Türk halkına 41 sözünde ayrıca şu maddeler yer alıyor :
 
-Üniversiteler bilimsel, yönetsel ve mali özerkliğe kavuşturularak özgürleştirilecek.
-Üniversite yönetimlerinde gençlere söz hakkı verilecek, karar sürecine katılmaları sağlanacak.
-Kadın ve gençlerin siyasette temsili artırılacak, ülke yönetiminde söz hakkı sahibi olmalarının önü açılacak.
-Seçim yasaları değiştirilecek, milletvekillerini liderlerin değil halkın seçebilmesi sağlanacak.
-Siyasi Partiler Yasası demokratikleştirilecek, lider sultasına son verilecek. Milletvekili dokunulmazlıkları kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırılacak.
-Milletvekillerinin ve seçimle gelen tüm yöneticilerin mal bildirimleri internet ortamında kamuoyunun bilgisine sunulacak, Siyasi Ahlak Yasası çıkarılarak yolsuzluklar engellenecek.
-Siyasetin finansmanı şeffaf hale getirilecek, siyasetçiden rant sağlama peşinde koşanlar engellenecek.
-Parlamentoda, başkanlığını ana muhalefetin yapacağı Kesin Hesap Komisyonu kurulacak, muhalefetin iktidardan hesap sorması sağlanacak.
-Kamu İhale Yasası AB standartlarına göre yeniden düzenlenecek, ihaleler şeffaflaştırılacak.
-Devlet Güvenlik Mahkemeleri'nin yerine getirilen özel yetkili mahkemeler kaldırılacak, yargıda birlik sağlanacak.
-Askeri Yüksek İdare Mahkemesi kaldırılarak yargı sivilleştirilecek.
-Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu, Atatürk'ün vasiyetine uygun olarak eski konumuna getirilecek, milli değerlerimize sahip çıkılacak.
-Üreticinin baş tacı olduğu bir ekonomik düzen kurulacak, istihdam artırılacak.
-Ekonomi sıcak paraya değil; çalışana, üretene, alın terine teslim edilecek.
-Bilim ve teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli bir ekonomik kalkınma hedeflenecek.
-Yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik verilecek, Türkiye enerjide dışa bağımlı bir ülke konumundan çıkarılacak.
-Çevre talanına 'dur' denecek, ormanlık alanlar korunacak.
-Rant yasaları değil, kent yasaları çıkarılacak, şehirler modernleştirilecek.
-2/B arazilerinin mülkiyet sorunu çözülecek, kullandıkları araziler orman köylüsüne bedelsiz verilecek.
-Türkiye 2023 yılında bölgesinde lider, dünyada oyun kurucu konuma taşınacak.
 
PAZARDA STANT AÇILDI
 
CHP'li kadınlar, ayrıca dün Silivri merkezde kurulan halk pazarında da stant açarak, vatandaşları bilgilendirdi. CHP'li kadınların mahalle turları, önümüzdeki üç gün boyunca Piri Paşa Mahallesi'nde devam edecek.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.