Silivri Facebook
banner88

SİLİVRİ BELEDİYESİ'NE SİYAH ÇELENK BIRAKILACAK...

İSTANBUL YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ

Silivri Belediyesi'ne siyah çelenk bırakılacak

Yerel gazetelere kriter koyan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a yönelik İYGAD'ın tepkisi devam ediyor. Kriteri geri çekmeyen Silivri Belediyesi'ne, 5 Eylül'de siyah çelenk bırakılacak.  

 

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD), Ağustos ayı toplantısını Avcılar Kitap Cafe'de gerçekleştirdi. 8 gündem maddesiyle toplanan İYGAD yönetimi, Ağustos ve Eylül ayı faaliyetlerini oluştururken, geride kalan Temmuz ayı çalışmalarını değerlendirdi. 

Ali Tarakçı başkanlığında toplanan yönetim, en çok Silivri Belediyesi'ne yönelik alınan karar üzerinde durdu. Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın gazetelere kriter oluşturması nedeniyle başlayan sürecin İYGAD olarak devam ettirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

5 Eylül 2014 Cuma günü İYGAD üyeleri ve yerel gazetecilerle birlikte Silivri Belediyesi önüne siyah çelenk bırakma kararı alındı.

2'nci gündem maddesi olarak, yönetimden istifa eden Savaş Atak ve Ümit Ersoy'un durumu görüşüldü. İYGAD'la ilişiği kesilen iki ismin görev yerine Lütfü Bulut ve Hüseyin Çetiner getirildi.

Temmuz ayı toplantısında üyeliği düşürülen iki kişiyle ilgili de gündeme sunulan "üyelikleri geçerli olsun" talebi, oy çokluğuyla reddedildi.      

3'üncü gündem maddesinde ise dernek kimlik kartları konuşuldu. Kartların tamamlanması için İsmail Çavdar'a görev verildi.

 

ÜCRETSİZ ULAŞIM GÖRÜŞMELERİ

Öte yandan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya yapılan ziyarette gündeme gelen İYGAD üyelerine "ücretsiz ulaşım" girişimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti ve CHP Meclis Grup Başkanvekilleriyle de gerçekleştirilen görüşmelerle devam etmişti. Taleplerin olumlu karşılanmasıyla başlayan süreç içinde bir adım daha atıldı. Gazetecilere ücretsiz ulaşım imkanının sağlanması için son aşamaya gelinerek Ağustos ayı içinde İBB siyasi parti gurup başkanvekilleri ve İBB yetkilileriyle son kez görüşülecek. İstanbul'da görev yapan yerel gazetecilerin toplu taşıma araçlarından ve İSPARK noktalarından ücretsiz yararlanma haklarıyla ilgili, Eylül ayında toplanacak olan İBB Meclisi'nden karar çıkması için yapılacak görüşmede, konunun detayları konuşulacak.

   

6 AYIN HESABI VERİLECEK

İYGAD Yönetim Kurulu, 5 Nisan tarihinden itibaren yaptıkları ve geliştirdikleri projelerle ilgili üyeleri bilgilendirme kararı aldı. 20 Eylül 2014 Cumartesi günü ise İYGAD üyelerinin ve yerel gazetecilerin davet edileceği geniş katılımlı bir toplantı düzenlenecek. Geçtiğimiz 6 aylık görev süresinde neler yapıldığı aktarılarak, kalan 6 aydaki hedefler anlatılacak. 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol