Silivri Facebook
banner88
banner43

TEMA KAHVALTIDA BULUŞTU...

TEMA KAHVALTIDA BULUŞTU…

TEMA Vakfı Silivri Gönüllü Sorumlusu Seher Dertop ve ekibi, Silivri Belediyesi Kale Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıya Silivri Belediye Başkanı Özcan ışıklar, Amatör Sporlar Derneği Başkanı Candemir Yılmam, KAGİDER Silivri Başkanı Aynur Süleymanoğlu, Eski Silivri İlçe Spor Müdürü Adnan Güneysu ve Silivri Lisesi TEMA gönüllü öğrencileri ve misafirler katıldı. Kahvaltının ardından bir konuşma gerçekleştiren Silivri TEMA gönüllü sorumlusu Seher Dertop yöneticileri tanıttı. Üye çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Dertop gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

SAYIN PROTOKOL, SEVGİLİ KONUKLAR, TEMA VAKFI,NIN SİLİVRİ TEMSİLCİSİ OLARAKİ SEVGİ VE SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

HOŞGELDİNİZ...

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ FAALİYETLERİMİZ İLE,  BU GÜN BURADA KAHVALTILI TOPLANTIMIZI YAPMAMIZI SAĞLAYAN BAŞTA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ÖZCAN  IŞIKLAR VE  EKİP ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.  

BÜTÜN ETKİNLERİMİZDE BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN,

SİLİVRİ KAYMAKAMI SAYIN, SALİH KESER’E

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, SAYIN İKRAM KAYAPINAR’A

İLÇE MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ, SAYIN MECİT BAYAR’A

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İLÇE MÜDÜRÜ, SAYIN HASAN GÜVEN’E

SİLİVRİ ORMAN ŞEFİ, SAYIN İSMAİL KARAKAYA’YA

SİLİVRİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI, SAYIN METİN GÜRSU’YA

DANAMANDIRA KÖYÜ MUHTARI, SAYIN EMRULLAH ÇAKIR,A

SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ, DÖNEM BAŞKANI SAYIN AYSEL AKBULUT,A

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ SİLİVRİ ŞUBE BAŞKANI, SAYIN MÜBECCEL ÇEŞMECİOĞLU

SİLİVRİ KAGİDER BAŞKANI, SAYIN AYNUR SÜLEYMANOĞLU,NA

SİLİVRİ SİAD BAŞKANI, SAYIN HAKAN KOCABAŞ,A

MEKTEBİM OKULLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI, SAYIN ÜMİT KALKO,YA

MAŞALACI EĞİTİM KURUMLARI BAŞKANI, SAYIN AHMET MAŞALACI,YA

BEYAZ YEMEK ŞİRKETİNİN SAHİBİ, SAYIN VEDAT TUNBAR,A

HOROZ HÜSEYİN RESTAURANT SAHİBİ, SAYIN HÜSEYİN ATEŞ,E

GAYE REKLAM SAHİBİ, SAYIN ALİ TOPRAKKAYA,YA

ONUR MATBAA SAHİBİ, SAYIN KORAY KORYÜREK,E

 

ÇALIŞMALARIMDA BANA  DESTEK OLAN                                  

 

MEHMET HASESKİ

SEVİL TOKTAŞ

AYŞEN YAZICI

EREN ERSOY

BAHADIR HALVACIOĞLU

BURÇİN SARISALTIKOĞLU

YASEMİN TÜRKMEN

GÜZİN TURAN

AHMET BASMACI

MEHTAP ÖZER

ZEYNEP ELMASLI

NURTEN DANIŞ

ÖZGE BAŞAR

İNCİ AYDAR

HÜSEYİN DERTOP

DAMLA AYDAR

ADNAN GÜNEYSU

BORA KÖKSALAN

ARKADAŞLARIMA DA HUZURLARINIZDA TEŞEKKÜR EDERİM.

TEMA VAKFI;  TÜRKİYE EROZYONLA MÜCADELE VE AĞAÇLANDIRMA VAKFI,  TOPRAK VE YEŞİL BİR YAPRAK, TUTKUSU İLE ÇALIŞAN TÜRKİYE GENELİNDE ÖRGÜTLENMİŞ, GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE ÇALIŞAN, DÜNYA ÇAPINDA SAYGIN BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR.  HER YAŞTAN, HER MESLEKTEN YÜZBİNLERCE GÖNÜLLÜMÜZ VARDIR.

KURUCULARIMIZ VE ONURSAL BAŞKANIMIZ, TOPRAK DEDEMİZ, HAYRETTİN KARACA, YAPRAK DEDEMİZ, ALİ NİHAT GÖKYİĞİT.

İKİ DOĞA SEVDALISI, TOPRAK DEDE, HAYRETTİN KARACA, YAPRAK DEDE, ALİ NİHAT GÖKYİĞİT, (TEMA) VAKFI,NI BİRLİKTE KURDULAR.

AMAÇLARI EROZYON VE ÇÖLLEŞME TEHLİKESİNE KAMUOYUNUN DİKKATİNİ ÇEKMEKTİ. HEDEFLERİ İSE BU MÜCADELENİN DEVLET POLİTİKASI HALİNE GELMESİNE KATKI SAĞLAMAKTI. TEMA VAKFININ KURULUŞ DÖNEMİNDE, KAMUOYU DOĞADAKİ BOZULMALARIN YENİ FARKINA VARMAYA BAŞLAMIŞTI.

1992 HAZİRAN, INDA   BREZİLYA, NIN RİO DE JANERİO KENTİNDE YAPILAN İLK YERYÜZÜ ZİRVESİ, DEVLETLERİN İNSANIN EKOSİSTEMLER ÜZERİNDE YARATTIĞI TAHRİBATI KABUL ETMESİ VE BUNA KARŞI VERİLEN MÜCADELELERİ KÜRESELLEŞTİREREK ÖN PLANA ÇIKARMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI OLDU. ZİRVE AYNI ZAMANDA SİVİL TOPLUMUN GÜÇLÜ BİR AKTÖR OLARAK SAHNEYE ÇIKMASINDA ÖNEMLİ BİR ROL OYNADI.

“TOPRAK YAŞAMDIR” SLOGANIYLA BU GÜN 21.YAŞINI KUTLAYAN “TEMA VAKFI” RİO ZİRVESİNDEN SADECE BİR KAÇ AY SONRA 11 EYLÜL 1992 TARİHİNDE KURULDU.

SAHİBİ DEĞİL SADECE BİR PARÇASI OLDUĞUMUZ DOĞA, BİZDEN HIZLA UZAKLAŞIYOR, UZAKLAŞTIRILIYOR….

 ÜZERİNDE BİTKİ ÖRTÜSÜ KALMAYAN TOPRAKLARIMIZ BİR DAHA GERİ GELMEMEK ÜZERE YİTİP GİDERKEN, MİLYONLARCA CANLININ BİRLİKTE UYUM İÇİNDE YAŞADIĞI, SOLUDUĞUMUZ HAVAYI BİZE KARŞILIKSIZ SUNAN ORMANLARIMIZ, YOK OLUYOR.

 VARLIĞI İLE YUVAMIZ DÜNYA,DA BİLDİĞİMİZ YAŞAMI MÜMKÜN KILAN SUYUMUZUN DURUMU DA ÇOK FARKLI DEĞİL ONA DA KÖTÜ DAVRANIYOR, KİRLETİYOR, HAPSEDİYORUZ.

 İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ TABLO İÇ AÇICI OLMASA DA BİZ UMUTLA DOLUYUZ. ÇÜNKÜ VATANIMIZIN HER BİR KÖŞESİNDE HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMEDEN YAŞAMA GÖNÜLDEN SAHİP ÇIKAN, SAVUNAN, BİR DAMLA SUYA, AĞACA, ÇİÇEĞE, KUŞA,  EVLADI, TORUNU, ARKADAŞI GİBİ SAHİP ÇIKAN, HATTA ZARAR GELMEMESİ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇABALAYAN SİZİN GİBİ GÖNÜLLÜLERİMİZ VAR.

DALLARI VE YAPRAKLARI İLE GÖKYÜZÜNÜ KUCAKLAYAN BİR AĞAÇ NASIL KÖKLERİYLE TOPRAĞI SEVGİYLE SARIYOR VE KORUYORSA, ÜSTELİK BU HİZMETİ İÇİN HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMİYORSA, SİZ GÖNÜLLÜLERİMİZ DE KOCAMAN YÜREĞİNİZLE BU ÜLKEDE YAŞAYAN, YAŞAYACAK TÜM CANLILARIN GELECEĞİNE KARŞILIK BEKLEMEDEN SAHİP ÇIKIYORSUNUZ, HİZMET EDİYORSUNUZ.

YAPRAK DEDEMİZ, SAYIN ALİ NİHAT GÖKYİĞİT,İN,  DEDİĞİ GİBİ SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ. ÇÜNKÜ KARAMSARLIĞA KAPILMADAN ÇEVRE SORUNLARI İÇİN ENDİŞE DUYMAKTA VE ÇARELER ARAMAKTASINIZ.

TOPRAK DEDEMİZ, SAYIN HAYRETTİN KARACA,NIN DEDİĞİ GİBİ,

“BİR , ÇOK BÜYÜK BİR SAYI.”

BİR, TEK BAŞINA ÇOK ŞEYLER BAŞARABİLİR.

 BİR OLMADAN İKİ OLMAZ.

BİR ÖNCE İKİ OLUR.

 SONRA ONLAR, YÜZ BİNLER. MİLYONLARA ULAŞILIR.

 DOĞAL VARLIKLARIMIZIN YOK EDİLİŞİNDEKİ ACIMASIZLIK OMUZLARIMIZA ÇOK BÜYÜK BİR SORUMLULUKLAR YÜKLESE DE BİR ARAYA GELEREK DÜNYAMIZI KURTARABİLİR. SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAMI MÜMKÜN KILARIZ. .

 

TOPRAĞIN DEĞERİNİ BİLEN VE KORUYAN, ORMANLARIN, MERALARIN ÖNEMİNİ BİLEN KORUYAN, EROZYON, ÇORAKLAŞMA, ÇÖLLEŞME, KÜRESEL ISINMA GİBİ ETKENLERİN DOĞURACAĞI OLUMSUZ SONUÇLAR KONUSUNDA BİLGLİ, ÇEVRE KORUMA BİLİNCİNE SAHİP, TUTUM VE DAVRANIŞLARI İLE ÖRNEK, VATANDAŞLIK BİLİNCİ GELİŞMİŞ, BİLGİLİ BİREYLER YETİŞTİRMEK İÇİN, HEPİMİZ ELELE VERECEĞİZ.

 “TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN”

 TEŞEKKÜR EDER SEVGİLERİMİ SUNARIM…..

 

 

 

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.