Silivri Facebook
banner101

BAŞKAN YILMAZ İSTANBUL KİTAP FUARI’NI ZİYARET ETTİ...

BAŞKAN YILMAZ İSTANBUL KİTAP FUARI’NI ZİYARET ETTİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katılan Silivri Belediyesi standında ziyaretçileri ağırladı. Öğrencilere Nutuk hediye eden Başkan Yılmaz, okuma alışkanlığı tavsiyesinde bulundu.

Silivri Belediyesi bu yıl 38’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda stant kurarak ilçede yürütülen çalışmaları fuar ziyaretçilerine tanıttı. Büyükçekmece TÜYAP’ta gerçekleştirilen fuarın 4’üncü gününde standı ziyaret eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, misafirlere ilçede yapılan çalışmaları aktardı. Özellikle öğrencilerin büyük ilgisi ile karşılaşan Başkan Yılmaz, gençler için düzenlenmiş Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u hediye etti. Fuara katılan diğer ilçe belediyeleri ve yayınevlerini de gezen Başkan Yılmaz, ayrıca kitap alışverişi yaptı.

BAŞKAN YILMAZ: “DONANIMLI, ARAŞTIRAN, OKUYAN GENÇLİK”

Silivri Belediyesi standının büyük ilgi çektiğini ifaden Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunarak, “TÜYAP kitap fuarındayız. Silivri Belediyesi olarak fuarda yerimizi aldık. Birçok belediye gibi biz de Silivri’mizi fuarda temsil etmeyi, aynı zamanda ziyaretçiler ile buluşmayı hedefledik. Kitapla ilgili söylenecek çok şey yok esasında. Hepimizin okuması, araştırması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği muasır medeniyetlere ulaşabilmesi için donanımlı, birikimli, araştıran ve okuyan gençlerin olması gerekiyor. Bugün sizlerle beraber kitap stantlarını dolaşacağız. Ben de birkaç kitap satın almayı düşünüyorum. Kitap ruhun meyvesidir diyorum, hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Silivri Belediyesi standında, Silivri Tarih Derneği’nin hazırladığı çalışmalar, kitaplar ve eserler de sergileniyor. Belediye standını ziyaret etmek isteyen misafirler fuar süresi boyunca 12’nci Salon 501-b numaralı standa uğrayabilirler.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol