Silivri Facebook
banner101
 EMEKTİR. BEDEL VEYA MECBURİYET DEĞİL.

SEVGİ EMEKTİR. BEDEL VEYA MECBURİYET DEĞİL. SEVGİ, YÜREKLERİMİZİN EN TEMEL İHTİYACI, İLACI, EVLİLİKLERDE VEYA BERABERLİKLERDE DEVAMLILIĞIN TEMEL TAŞI, YAPTIĞIMIZ İŞLERDE BAŞARININ SIRRI, SOSYAL YAŞAMDA HOŞGÖRÜNÜN TECELLİ NOKTASI, VAHDANİYETTE İSE YOL HARİTASI DEĞİL Mİ? 

YARATILIŞIN ÇEKİRDEĞİ, KÂİNATIN VAROLUŞ SEBEBİ SEVGİ...

SEVMENİN GEREKÇESİ VAR MI..?

SEVGİ, ELBETTE SON ZAMANLARDA DİLLERE PELESENK OLAN "ELEKTRİK" MESELESİ DEĞİL. SEVGİ, BEĞENİYİ İÇİNDE BARINDIRAN, AMA TAMAMI BEĞENİ OLMAYAN BİR DUYGU VE ALGIDA YANILSAMA BU NOKTADA OLUYOR. BU AN BEĞENDİĞİMİZİ, DAHA İYİSİ, DAHA GÜZELİ, DAHA DİJİTALİ... 

VE İŞVELİSİ İLE KARŞILAŞTIĞIMIZDA YÂDA DAHA FAZLA MENFAAT TEMİN EDECEĞİMİZ HERHANGİ BİR ŞEYİN BİR YENİSİNİNİ ELDE ETTİĞİMİZDE ARTIK DEMODE BULUP BİR KÖŞEYE ATIYORUZ VE UNUTUYORUZ. 

İNSANLARI SEVGİSİZLEŞTİREN MENFAAT DÜRTÜSÜ... 

VE MAALESEF MODERN DÜNYA DİYE ÖNÜMÜZE SÜSLENEREK KONULAN SÜFLİ YAŞAMLARA AYAK UYDURMAMAK İÇİN DİRENİRKEN, HUZURUN KAYNAĞI OLAN "SEVGİYİ" MUM İLE ARAR OLDUK. 
KADININ EL KİRİ, ERKEĞİN SOSYAL GARANTİ SAYILDIĞI FEODAL HAFIZADAN SIYRILMAYA ÇALIŞIRKEN, MADDEYE TAPANLARIN NEFİSLERİMİZİ HORTLATAN DÜZENEKLERİNDE, YEMEKLE BERABER İKİ SAATİ GEÇMEYECEK İLİŞKİLERDE ÖNÜMÜZE GELENE "SENİ SEVİUORUM" DERKEN BULMUŞUZ KENDİMİZİ. HOMİNİ GIRTLAK, Bİ FİNİ KANDİL, TOMBİ YATAK. BU MUDUR YANİ..? 

OYSA "SENİ SEVİYORUM"  İKİ DUDAĞIN MARİFETİYLE DEĞİL TAAA İÇİNDEN BÜTÜN BENLİĞİNLE VE HER HALİNLE İFADE BULACAK OLAN BİR CÜMLEDİR.

TABİATTA HER MAHLÛK İKİ CİNS OLARAK YARATILMIŞ...

İNSAN İSE, YALNIZCA KADIN VE ERKEK OLARAK YARATILMAKLA KALMAMIŞ. YARATAN, AKIL, İRADE, HİS, NEFİS VE İNSÜYET TEN OLUŞAN BİR DE PAKET BAHŞETMİŞ. DÖNÜŞÜN YİNE KENDİSİNE OLDUĞUNU HATIRLATIRKEN, BAHŞETTİĞİ BU ÖZEL PAKETİN İADESİ OLACAĞININ ALTINI ÇİZMİŞ. ÜSTELİK KADIN ERKEK AYIRMADAN...

YANİ, YALAN SÖYLEMEYİN, İFTİRA ATMAYIN, ÇALMAYIN, KUL HAKKINA TASALLUTTA BULUNMAYIN, EMANETE İHANET ETMEYİN, YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜMEYİN, BİBİRİNİZİN ÜZERİNİZDE HAKLARINIZIN OLDUĞUNU UNUTMAYIN. SİZE VERDİKLERİMİ ADAM GİBİ KULLANIN.....!
DÜNYAYA GELİRKEN AYAK BASACAĞIMIZ COĞRAFYAYI VE ANA BABAMIZI SEÇME ŞANSIMIZ YOK AMA İNSANLIK YOLUNDA KAMİL OLMAYA ÇALIŞIRKEN AKLIMIZI, İRADEMİZİ, DUYGULARIMIZI VE SOSYAL VARLIK OLMA AVANTAJIMIZI KULLANABİLİYORUZ.

VE BU KULLANIMLA BİREY, EVLAT, KARDEŞ, ARKADAŞ, DOST, SEVGİLİ, AİLE, EBEVEYN OLUYORUZ. AMA ÖYLE ANLAŞILIYOR Kİ NEFSİMİZİ İYİ KULLANAMIYORUZ VADA DİĞERLERİ İLE İYİ KOORDİNE EDEMİYORUZ...

HER GÜN 350 ÇİFT BOŞANIYORMUŞ. DOĞRUDUR.
 

ONLARIN DA AKIL, İRADE, HİS VE SOSYAL VARLIK STATÜLERİ VAR, EVLENİRKEN DE VARDI. NEDEN PEKİ BU DAĞILIŞLAR..?

ELBETTE SEVGİ KELİMESİNE YÜKLEDİKLERİ ANLAMLARIN SEVGİYİ TARİF EDEMEYİŞİNDEN.. EN BAŞINDA KENDİNE "NİÇİN EVLENİYORUM" DİYE SORUP EMİN OLACAĞI CEVAPLARI BULMAKTANSA, "BU BİR HATAYDI KAHRETSİN" DEMEK,ACITA ACITA DAHA KOLAY GELİYOR HER NEDENSE..VE HER İKİ TARAF TA HAKLILIĞI KONUSUNDA TAVİZSİZ. OYSA HER KES AYNAYA BAKMALI. YANİ, İŞİN BAŞINDA HEVES, ORTASINDA NE UMDUM NE BULDUM, SONUNDA İSE NERDE TRAK ORDA BIRAK DRAMASINA DÖNÜŞMEMELİ. YA AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR... BU DA BAŞKA VE ESASLI BİR KONU...!

SEVGİ İSE TÜM BU ALGILARIN SÜZGEÇİNDEN GEÇİP, HİÇBİR ŞEYİN BEDELİ OLMAYAN VE HİÇ BİR BEDELLE ELDE EDİLEMEYECEK OLAN KUTSALIMIZDIR. VE FEDAKÂRLIK SINAVININ EN ÇETİN ARENASIDIR. EVET, HERKES BUNUN FARKINDA OLSA... NE GÜZEL OLURDU...

SEVGİ KADİR KIYMET BİLENLERİN SAHİP OLDUKLARI EN DEĞERLİ HAZİNEDİR...
SELDA İYİEKMEKÇİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol