Silivri Facebook
banner101

SELİMPAŞA’DA PROJE ODAKLI İNCELEME...

SELİMPAŞA’DA PROJE ODAKLI İNCELEME

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Selimpaşa Mahallesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, mahallelerde yaptığı inceleme ziyaretlerine Selimpaşa ile devam etti. Yaz ve kış nüfusu diğer mahallelere göre yoğunluk gösteren Selimpaşa Mahallesi’nde eksikleri yerinde değerlendiren Başkan Yılmaz, hızlı çözüm gerektiren konular için talimat verdi. Başkan Yılmaz’ın ziyaretinde yardımcıları Harun Akkan ve Hasan Solak, Belediye Meclis Üyesi Ömer Tekin, Mahalle Muhtarı Hasip Önal ve ilgili birim müdürleri hazır bulundu.

BEDESTEN ÇARŞIYA KÖY PAZARI ALANI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, mevcut semt pazarını ve bedesten çarşısını inceledi. Esnaf ile sohbet eden ve taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz, köy pazarı tezgâhlarının da buraya konumlandırılacağını duyurdu. Ayrıca çarşı alanında araç giriş çıkışı, çevre düzenlemesi, yeşillendirme ve alandaki yağmur suyu ızgaralarının bakımı gibi çalışmalar yapılacak.

CAMİ BAHÇESİNE BAKIM

Selimpaşa Camii etrafında da incelemeler yapan Başkan Yılmaz, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin alanda yaptığı çalışmaları denetledi. Vatandaşların cami bahçesindeki yeşil alanları geçiş olarak kullanmasından dolayı zarar gören bitkilerin bakımı yeniden yapılacak. Bahçedeki bitkilerin yaz kış dayanıklı hale getirilmesi amacı ile kalıcı önlemler alınacak.

SELİMPAŞA SAHİLİ BAŞTAN SONA DENETLENDİ

Selimpaşa mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda sahil şeridine büyük ilgi gösteren Başkan Yılmaz, koridor boyunca yürüyerek tek tek incelemeler yaptı. Sahildeki işletmeler hakkında bilgi alan Başkan Yılmaz, küçük esnafların işgal ettikleri alanlar ve taşmalar ile ilgili düzenleme yapılacağına dikkat çekti. Diğer yandan kumsal içerisinde bulunan ve tehlike arz eden yapıların yıkılması ile ilgili çalışmalar hızlıca başlayacak.

TARİHİ DOKU KORUNARAK KÜLTÜREL GEZİ ALANLARI OLUŞACAK

Bünyesinde birçok tarihi yapı barındıran Selimpaşa Mahallesi’nde, yine tarihi dokusu korunmaya özen gösterilen konaklar incelendi. Başkan Volkan Yılmaz, 4 tarihi konağı gezerek durumuyla ilgili bilgi aldı. Bu konaklardan biri olan Silivri Belediyesi Mahalle Evi’nde kursiyerlerin dersine konuk olan Başkan Yılmaz, burada kadınların taleplerini dinledi ve yerine getirilmesi için ilgili birim müdürüne talimat verdi. Diğer yandan tarihi yapıların bulunduğu sokaklarda, her ayrı binada farklı renklerde duvar boyamaları yapılarak kültürel gezi alanları planlanıyor.

YOĞURTHANE MEVKİİNE HIZLI ÇÖZÜM

Yoğurthane Mevkiinde vatandaşların talepleri üzerine yeni sosyal alanlar oluşturulacak. İlk olarak Silivri Devlet Hastanesi Selimpaşa Ek Hizmet Binası yolu üzerinde bulunan kamuya ait alanda yeni bir basket sahası, çocuk oyun grubu, yürüyüş ve spor alanları yapılacak. Yine mahalleli kadınları talepleri üzerine Duruman mevkiine çocuk parkı kurulacak.

KARASU TESİSLERİNİ DENETLEDİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Karasu Spor Tesisleri’nde yapılan çalışmaları da yerinde inceledi. Çatı tadilatı, saha zemini güçlendirmesi, giyinme odalarının dış cephe boyası gibi tamamlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yine tesis içerisinde yer alan giyinme odalarının bakımı ve eski camların tadilatı Silivri Belediyesi ekipleri tarafından yapılacak.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol