Silivri Facebook
banner101

YOĞURTHANE’YE SAĞLIK OCAĞI YAPIMI İÇİN YER TAHSİSİ

YOĞURTHANE’YE SAĞLIK OCAĞI YAPIMI İÇİN YER TAHSİSİ

Ekim ayı meclis toplantısında konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, devam eden sağlık yatırımları hakkında bilgiler verirken, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde Selimpaşa Yoğurthane bölgesine sağlık ocağı yapımıyla ilgili bütçenin onaylandığını açıkladı.YOĞURTHANE’YE SAĞLIK OCAĞI YAPIMI İÇİN YER TAHSİSİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye meclis salonunda gerçekleştirilen 2020 yılı Ekim ayı meclis toplantısı 1.birleşiminin 1.oturumunda, 7-8-9-10 ve 11’nci maddelerle gündeme gelen İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisler konusuna değinerek, ilçe genelinde devam eden sağlık yatırımları hakkında meclis üyeleri ve kamuoyuna bilgi verdi. Konuşmasında, sorumluluk alanında olmamasına rağmen sağlık yatırımlarına devam edeceğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Sizlerin de takip ettiği üzere, ilçemizde uzun zamandır sağlık yatırımları konusunda ihmal edilmiş olan, özellikle köylerimize ‘Bu sağlık yatırımları bizim görevimiz değil’ demeden ısrarla üzerine giderek bu yatırımları Silivri’ye getirmek için uğraşıyoruz. Akören mahallemizde bağışçı bir ailenin marifeti ile sağlık ocağı yaptık ve bitirdik. Sayalar’da temelini attık, sağlık evi yapıyoruz. Seymen mahallemizde sağlık evini rehabilite ettik. Kurfallı’da yine bir bağışçımız ile sağlık evini bitirdik. Semizkumlar’da sağlık evimizi hizmete açtık. Gümüşyaka’da bir sağlık ocağı yaptık. Kavaklı mahallemizde eski belediye binamızın giriş katını 112 Acil Servis için Sağlık Bakanlığına tahsis edeceğiz. Orada da 112 hizmet verecek. Bölgedeki vatandaşlarımızın acil durumlarına müdahale için Büyükkılıçlı mahallemizde 112 Acil Servis İstasyonumuzun açılışını yaptık. Sağlık alanında yaptığımız yatırımları artırarak devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

SELİMPAŞA YOĞURTHANE BÖLGESİNE SAĞLIK OCAĞI

Başkan Yılmaz, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Selimpaşa Mahallesi Yoğurthane bölgesine yapılması planlanan sağlık ocağı projesiyle ilgili yer tahsisi yaparak projeye destek olacaklarını söyledi.

Mülkiyeti belediyeye ait 2000 m2 büyüklüğündeki arazinin tahsis edileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Sağlık yatırımlarını ilçemize getirebilmek için çalışıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşme neticesinde 2021 bütçesine bu yatırım konusu eklendi. Selimpaşa Mahallemiz Yoğurthane bölgesine, yanılmıyorsam 4 üniteli sağlık ocağının yapımıyla ilgili bütçeyi onayladılar. Bizden yer tahsisi istediler. 2000 m2 bir alanın tahsisini görüşeceğiz.” diye konuştu. Hukuk Komisyonuna havale edilen tahsis konusu Cuma meclisinde karara bağlanacak.  

SAĞLIK YATIRIMLARIYLA İLGİLİ GÜNDEM MADDELERİ ŞU ŞEKİLDE

7 -  Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Akören Mahallesi, 2496 parsel sayılı taşınmazın sağlık tesisi ve lojman yapılmak üzere Silivri İlçe Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

8 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Beyciler Mahallesi, 1557 parsel sayılı taşınmazın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

9 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 48 ada 150 parselde bulunan binanın zemin katının 50. yıl Sağlık Ocağı olarak kullanılmak üzere tahsis süresinin uzatılmasının görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

10 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Kavaklı Mahallesi, 2136 parsel üzerinde 98.36 m²’lik, 4 odalı alanın İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

11 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 966 ada, 4 parsel sayılı taşınmazın, 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi yapımı için İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol