Silivri Facebook
banner101

İngilizce Olimpiyat ödülleri...
Fatih Koleji öğrenciler için, yararlı bir etkinliğe daha imza attı. Özel Silivri Fatih Koleji’nin, bu yıl birincisini düzenlediği “Fatih Koleji İngilizce Organizasyonu” ödül töreni gerçekleştirildi.
Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Celil Göçer yaptı. Göçer, “Farklılık oluşturmak için ilçemizde İngilizce organizasyonu düzenledik. Öğrencilerin sınavların yanında sosyal olmalarını hedefledik ve bu tür organizasyonları gelecek yıllarda daha artıracağız.” dedi.
Silivri genelinde ilköğretim okullarında okuyan 70 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yarışma,5 ayrı kategoride düzenlendi. Yarışma sonunda 3. olan öğrencilere ve öğretmenlere 50 TL değerinde hediye çeki,2. olan öğrencilere ve öğretmenlere gram altın verilirken,1. olan öğrenci ve öğretmenler ise çeyrek altınla ödüllendirildi.
Ödül törenine, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mustafa Küçükali katıldı.
 Yarışmada birincilik hakkı kazanan öğrenci ve öğretmenlerinin ödüllerini Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar verdi. Işıklar, ödül töreni esnasında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Dünyada ilk önce Arapça dili ön plandaydı. Daha sonra Fransızca oldu. Küçümsenmeyecek bir süre olan 600 yıl boyunca da güzel Türkçemiz dünya dili oldu. Şimdilerde ise İngilizce ön planda ve bundan sonra Çince ve Rusça olacağına inanıyorum. Ancak dileğim şu ki, umarım bir gün İngilizler Türkçe konuşmak ister.”
Yarışma da Competition (bilgi yarışması) kategorisinde 1.liği İrem Yaşar,
Story writing  (Hikâye yazma) kategorisinde 1.liği Kamil Sert
Reading (Okuma) kategorisinde 1.liği İrem Yıldırım,
Drama (Tiyatro) kategorisinde 1.liği Gazetepe İ.ÖO ekibi kazandı.
1. olan öğrenci ve öğretmenler ise çeyrek altınla ödüllendirildi
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol