Silivri Facebook
banner101

SARTEN 'Teknisyen Gençler’ Yetiştirecek...

Matbaa teknoloji alanının açılışı yapıldı

Sarten 'teknisyen gençler’ yetiştirecek Türkiye'nin lider ambalaj üreticisi Sarten Ambalaj'ın, sosyal sorumluluk projesi kapsamında destek verdiği Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yer alan Matbaa Teknoloji Alanı, öğrencilerin hizmetine açıldı. Sarten, proje kapsamında dünyada en önemli meslekler arasında gösterilen matbaa teknisyenliği için gençlerin gelişimine katkıda bulunacak.

İstanbul Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yer alan teknoloji alanı bölümünün açılış törenine Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Sarten ailesinden Kurucu Yusuf Sarıbekir, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeren Sarıbekir Güzelbahar katıldı.

Matbaa teknoloji alanının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sarten Ambalaj CEO’su Zeki Sarıbekir, matbaacılığın, çağımızın önder mesleklerinin en başında geldiğini belirterek, "Matbaa teknisyenleri bütün dünyada aranan seçilmiş bireylerdir. Bu önemli meslek mensupları, yüksek gelir getiren bir işin sahibi olmakla beraber, kişiye çevresinde haklı bir gurur ve farkındalık yaratır" dedi.

Matbaa atölyesinin Sarten’in mensup olduğu matbaa deneyimi ve yüksek teknoloji birikimi ile destekleneceğine vurgu yapan Sarıbekir, çocukların, meslektaşları arasında en mükemmel seviyede mezun olmaları için üstün gayret gösterileceğini kaydetti. Kompasan firmasının matbaa bölümüne iskemlelerini, Toyoink firmasının matbaa ön hazırlık makinelerini, Huber firmasının iki renkli ryobi matbaa makinesini vererek katkıda bulunduklarına vurgu yapan Sarıbekir, sektörün birleştirici yönüne de dikkat çekti. Sarıbekir, bu önemli sosyal sorumluluk projesine destek veren herkese teşekkür etti.

450 metrekarelik alan üzerine kuruldu

Matbaa bölümü, 450 metrekarelik alan üzerine kurulu, güvenli inşaat tekniği ile yapıldı. Bilgisayarlarla donatılan iki tasarım sınıfına sahip olan matbaa teknoloji alanı, metal ve kağıt üzerine offset baskı tekniği ile baskı yapabilecek makine ve eklerinden oluşuyor. Alan, yüksek teknoloji ile çağdaş matbaa eğitimi verecek. Dersliklerin her birinde 15 adet olmak üzere, toplam 30 adet bilgisayar var. Şu ana kadar 5 kız ve 20 erkek öğrenci olmak üzere toplam 25 kişinin kayıt yaptırdığı matbaa atölyesinde; masalar, raflar, eğitici ve öğretici stantlar, iş güvenliği uyarıcı levhalar, yangın söndürme tüpleri, mürekkep ve kâğıt gibi tüm matbaa malzemeleri mevcut.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol