Silivri Facebook
banner101

BAŞKAN ESEN, MUHTARLARI AĞIRLADI

BAŞKAN ESEN, MUHTARLARI AĞIRLADI

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Berker Esen, Silivrili Muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelerek Silivri’nin sorunlarını masaya yatırdı.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Muhtarlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Önder Çolak, Silivri CHP İBB Meclis Üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu, CHP Silivri Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Süheyl Kırkıcı’nın, muhtarlarla bir araya geldiği kahvaltıda Silivri’nin sorunları konuşuldu.

Başkan Esen muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada “Bizler seçimle gelen insanlarız bizlerin öncelikli görevi halkın sorunlarına çözüm üretmek. 31 Mart Yerel Seçimlerinde ki sloganlarımızdan birisi de Derman Belediyeciliği’ydi. İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile İstanbul’un, İstanbulluların sorunlarına derman olacağız. Bizlerde burada Ekrem Başkanımız ile kondisyon içerisinde sizlerle birlikte el ele vererek Silivri’mizin ve Silivrili hemşehrilerimizin sorunlarına derman olacağız. Çünkü sizlerde bizim gibi halkın teveccühleriyle seçilmiş kişilersiniz.” dedi. 

Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren bu güzel organizasyonda bizleri bir araya getirdiğiniz için teşekkür ederim diyerek başladığı konuşmasında muhtarlar olarak çözüm bekledikleri konuları aktardı. Dernek Başkanı Eren daha sonra tespit ettikleri sorunlar ile ilgili hazırladıkları dosyayı Başkan Esen’e taktim etti. 

Toplantıya katılan muhtarları tek tek dinledikten sonra Başkan Esen, İBB Meclis Üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu’na söz vererek İBB’nin çalışmaları hakkında muhtarları bilgilendirdi. İBB Meclis Üyelerinin konuşmasından sonra söz alan Grup Başkan Vekili Süheyl Kırkıcı Silivri Belediye Meclisinde CHP Grubu olarak muhtarlar için neler yapacaklarını anlattı. 


Başkan Esen tekrar söz alarak “Kuracağımız ortak masa ile mahallelerimizin sorunlarını konuşmak ve çözüm üretmek için muhtarlarımızla el ele vererek kalıcı çözümler üreteceğiz. İBB ile mahallelerimiz arasında bir köprü olacağız” diye belirtti.

Toplantıda gündeme gelen su fiyatları için "Ekrem İmamoğlu Başkanımız bu sorunun çözümü için çalışacağını defalarca dile getirdi. Bizlerde konunun takipçisi olacağız. Çözüm için İBB Başkanımız Sayın İmamoğlu ile tekrar görüşeceğim” şeklinde konuştu.

Toplantı Atatürk heykelinde çekilen hatıra fotoğrafı ile sonlandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol