Silivri Facebook

Sarten 45. Aile Şenliği Başladı...

Sarten 45’inci yıl kutlamaları

Silivri aile şenliğiyle sürüyor

Sarten çalışanları ve aileleri 45’inci yıl etkinlikleri kapsamında bu hafta sonu Silivri’de düzenlenen Aile Şenliği’nde buluştu.

Sarten’in kuruluşunun 45’inci yılı kapsamında düzenlediği etkinlikler, yereldeki aile şenlikleriyle devam ediyor. Sarten çalışanları ve aileleri 17 Eylül Pazar günü, Silivri Gümüşyaka Çamlık Gölet’te gerçekleşen piknikte bir araya geldi. Şenliğe Sarten Kurucusu Yusuf Sarıbekir, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynep Oğuz ve Zeren Sarıbekir Güzelbahar katıldı. Sarten çalışanları ve ailelerinden oluşan yaklaşık bin 200 kişi, gün boyu süren özel aktivitelerle keyifli bir Pazar geçirdiler. Şenlikte Sarten’in başarısında payı olan 10 yıldan, 45 yıla kadar kıdeme sahip 166 emektar plaketler ile ödüllendirildi.

Aile Şenliği’nde konuşan Sarten Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, “Bugün bulunduğumuz noktaya işinin ustası nitelikli insan gücümüzle ulaştık. Bu sebeple 45’inci yılımızı çalışanlarımız ve aileleriyle kutlamak bizim için büyük önem taşıyor. Umuyoruz ki 50. yıl pikniğimizde de hep beraber olacağız. Şirketler, binalar, makinalar önemli olabilir ama en önemlisi emektarlarımız. Sarten’i sizlerle birlikte büyütüyoruz. İnanıyorum ki sizlerin katkılarıyla önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceğiz. Bugün 10 yıldan 45 yıla kadar bizimle birlikte çalışan 166 emektarımızı ödüllendirdik. Bu durum gerçekten bizler için çok gurur verici” dedi

Bugün Türkiye'nin en büyük entegre ambalaj üreticisi olduklarını ifade eden Zeki Sarıbekir, “Sarten olarak konserve, yemeklik yağ, zirai ilaç, madeni yağ, boya ve kozmetik gibi birçok farklı sektörlere sağlıklı ve kaliteli metal ve plastik ambalaj üretimi yapıyoruz. 1972 yılında Çorlu’da başlayan serüvenimiz; bugün Türkiye’de Silivri, Gebze, Gemlik, Karacabey, Manisa, Ayvalık ve Adana’da, yurtdışında ise Bulgaristan ve Rusya’da olmak üzere 17 fabrikamız ile devam ediyor. Bu başarının ardından büyük bir emek ve sıkı çalışma yatıyor. Sarten’i, “Ambalajın Süpermarketi” olarak konumlandırıyoruz. Bu sloganı, ambalajla ilgili her ihtiyacı kaliteli, hızlı ve uygun fiyatla sektörün beğenisine sunma misyonumuzun uzantısı olarak kurumsal olarak attığımız her adıma yansıtıyoruz. Sürekli, maliyet düşürücü projeler, otomasyona yönelik yatırımlar, ihtiyaç duyulan yeni alanlarda kapasite artışları ve yeni fabrika yatırımları gibi birçok alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Ekim ayının sonuna kadar fabrikalarının olduğu tüm illerde 45’ıncı yıla özel Aile Şenlikleri’nin devam edeceğini vurgulayan Zeki Sarıbekir, kutlamaları yalnızca çalışanlarıyla değil, müşteri ve tedarikçileriyle de sürdüreceklerinin altını çizdi.

Anahtar Kelimeler:
SartenSarıbekirşenlik

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol