Silivri Facebook

SİLİVRİ KOLAN HASTANESİ'NDEN KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ...

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

TÜM DÜNYA’YI ETKİSİ ALTINA ALAN COVID-19 PANDEMİSİ ÜLKEMİZDE İLK VAKA OLARAK 11 MART’TA GÖRÜLMÜŞTÜR. BUNA İSTİNADEN BİZDE SİLİVRİ KOLAN HASTANESİ OLARAK ACİL EYLEM PLANIMIZI OLUŞTURDUK. ENFEKSİYON KOMİTESİ, HASTANE BAŞHEKİMLİĞİ VE YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE TOPLANDIK VE 15 MART İTİBARI İLE HASTANEMİZ BÜNYESİNDE ÖZEL BİR COVID 19 POLİKLİNİĞİ HAZIRLADIK.
GİRİŞ VE ÇIKIŞLARDA ATEŞ KONTROLÜ YAPARAK ATEŞİ YÜKSEK OLAN VE SEMPTOM GÖSTEREN HER HASTAYI MASKE TAKARAK İVEDİLİK İLE ÖZEL HAZIRLANAN POLİKLİNİĞE ALDIK VE DİĞER HASTALARDAN AYIRDIK. TÜM PERSONELİMİZİ BİLGİLENDİRİP, GEREKLİ TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK VE HER GÜN KENDİ PERSONELİMİZİN DE ATEŞ VE SEMPTOM TAKİBİNİ YAPTIK. HER GÜN GÜNDE İKİ KEZ COVID POLİKLİNİĞİ GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINI DEZENFEKTE ETTİK.
BÜTÜN BU ÇALIŞMA VE ÖNLEMLER DOĞRULTUSUNDA HASTANEMİZDE; 15 MART’TAN BU YANA GEÇEN 57 GÜNDE TOPLAM 900 HASTA COVID POLİKLİNİĞİNDE MUAYENE EDİLDİ VE BU HASTALARIN 250’SİNDE COVID 19 POZİTİF SAPTANDI. BU POZİTİF VAKALARIN İÇİNDE YATIŞ GEREKTİREN TOPLAM 95 HASTA ÖZEL HAZIRLANAN COVID SERVİSİNE YATIRILDI. 155 HASTA AYAKTA TAKİP EDİLDİ, YATIŞ SÜRECİNDE 88 HASTAMIZI ŞİFA İLE TABURCU ETTİK. BUNLARIN İÇİNDE 70 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN BİR ÇOK HASTAMIZ DA VARDI. BU SÜREÇTE 2 HASTAMIZI SEVK EDERKEN MALESEF 5 HASTAMIZI KAYBETTİK VE BU HASTALARIMIZINDA TAMAMI İLERİ YAŞTAYDI VE EK RAHATSIZLIKLARI VARDI.
BU SÜREÇTE; BİZİ SEVİNDİREN DİĞER BİR HUSUSTA, HASTANENEMİZ DE HEKİMİNDEN, HEMŞİRESİNE, TEKNİKERİNDEN, ASİSTANINA VE TEMİZLİK PERSONELİMİZE KADAR SAĞLIK SİSTEMİNİN HER AŞAMASINDA ÇALIŞAN HİÇBİR ÇALIŞANIMIZDA HASTALIK OLMADI VE SON DÖNEMLERDE VAKA SAYILARIMIZ VE YATAN HASTA SAYIMIZ ÇOK AZALDI. NİHAYETİNDE BUGÜN SON COVID 19 HASTAMIZI DA SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TABURCU ETİK. BU GÜNDEN İTİBAREN HASTANEMİZDE COVID 19 SERVİSİ KAPATILMIŞTIR AMA COVID 19 POLİKLİNİK HİZMETİ DEVAM EDECEKTİR. ANCAK; YATIŞ GEREKTİREN COVID 19 HASTASI OLUR İSE GRUBUMUZ BÜNYESİNDEKİ DİĞER ŞUBELERİMİZE YÖNLENDİRELECEK, TEDAVİ VE YATIŞ SÜRECİ O MERKEZLERDE DEVAM EDECEKTİR.
 
BU ZORLU SÜREÇTE; CEFAKARCA ÇALIŞAN TÜM PERSONELİMİZE, EMEĞİ GEÇEN TÜM ÇALIŞANLARIMIZA VE KOLAN HASTANESİ YÖNETİMİNE VERDİKLERİ DESTEKTEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol