Silivri Facebook
 Azmin Adı "İNCİ AYDAR"

Silivri'nin İnci ablası diye tanır O'nu herkes... Belediye meclis üyeliği yaptığı dönemde özellikle engelliler ile ilgili pek çok projede yer aldı.

Geçen yıl bir projeyi ele aldı. Silivri'de bulunmayan (İstanbul'da da duymadım) ilk engelli kapalı yüzme havuzu için kolları sıvadı.

Ne kadar zor bir projeye başladığını daha işin başında anladı ama O yılmadı, başladığı havuzu bitirecekti.

Önce belediyeden kazı yardımı aldı, çalmadık kapı bırakmadı. Yardımına ilk yetişen Mustafa Balıkoğlu oldu, önemli bir yardımla kaba inşaat bitirildi...

Ya sonra; bu kez SİAD Başkanı Hakan Kocabaş önemli bir katkı ile havuz yapımını belirli bir noktaya getirtti.

İnci Aydar, kara kara ne yapacağız bundan sonra diye düşünürken bir iş adamı olan Andon Arakelyan ve eşi Alev Arakelyan imdadına yetişti... İnci hanıma "kendini hiç sıkma ne ihtiyacın olursa söyle biz halledelim" dediler.

İnci hanım, çatının kapatılmasını ve seramiklerin alınması için ricacı oldu. Usta paraları halledildi, engelli tuvaletleri, soyunma kabini, havuza inmek için engelli asansörü, camlar tamamlanmak üzere ama Arakelyan ailesi ellerini havuzdan hiç çekmediler tamamlanması için her türlü fedakarlığı üstlendiler.

Büyük ihtimalle havuz okullar açıldığında tamamlanmış olacak. Daha havuz tamamlanmadan bazı çok bilmişler, "havuz küçük olmuş, güneşlenme alanı yok!" gibi konuşmaya başladı.

Bu konuşanları her yerde rastlamak mümkün, daha bir tuğla bile koymaktan aciz olanlara kulak asmayın.

Havuz bittikten sonra önemli bir konu da ortaya çıkıyor. Engelliler mutlaka başlarında bir Fizyoterapist ile havuza girmek zorunda ve iki-üç engelliye bir eğitici, öğretmen veya eğitici ailesi eşlik etmeli...

İşte bu noktada Silivri Engelliler Derneği Başkanı Pınar Davutoğlu, aynı zamanda Bakırköy Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak, İstanbul'da isim yapmış, engellileri çok kısa sürede yüzmeyi öğreten, kucakta gelip suya ilk defa giren, yatağından başka gün yüzü görmeyenlere kimsenin yardımı olmadan havuzda kalmasını sağlayan ünlü Fizyoterapist Fazıl Zini'yi Silivri'ye getirmek için kolları sıvadı.

Benim de bir önerim var!

Bu havuzun ismini "İNCİ AYDAR Engelli Havuzu" koyalım.

O bunu çoktan hak etti.

Son sözüm de burası sadece engelli havuzu,

Engelli kardeşlerimizin, eğiticilerimizin ve eğitici ailelerinin dışında havuza gireni görürsem başlarına yıkarım.

Sevgilerimle.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol