Silivri Facebook
banner88

BAŞKAN YILMAZ: “MORALİMİZİ YÜKSEK TUTACAĞIZ”

BAŞKAN YILMAZ: “MORALİMİZİ YÜKSEK TUTACAĞIZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri BelTV üzerinden yapılan canlı yayınlara ilişkin, “Binlerce hemşehrimiz takip ediyor. Güzel tepkiler aldık. Vatandaşlarımızın evlerinde mağdur olmamaları, sosyal ve kültürel faaliyetlerden mahrum kalmamaları adına ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

Eğiten, öğreten ve eğlendiren formatta yayın yapıldığını belirten Başkan Yılmaz, özelikle çocukların hem eğlenerek hem de öğrendiğini ifade etti. Vatandaşların morali için tüm imkanların değerlendirildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Salgın nedeni ile bir süre ara verdiğimiz kültür merkezi çalışmalarımızı canlı yayınlarla devam ettiriyoruz. İlçemizde yaşayan tüm hemşerilerimizin hem sağlık hem de sosyal açıdan mağdur olmamaları için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu vesile tüm hemşerilerimden mümkün olduğunca evden çıkmamalarını, bizim onlar için görevimizin başında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” dedi.


SOHBET, KONSER, EĞİTİM 

Silivri BelTV canlı yayınlarında şu ana kadar Silivri Belediyesi personeli Uzman Klinik Psikologlar Yunus Vuran ve Reyhan Özer “Kaygı ve Panik Yönetimi”, “Koronavirüs çocuklara nasıl anlatılmalı?” konularında bilgilendirme yaptı. Silivri’nin sevilen müzik öğretmeni ve ses sanatçısı İbrahim Orçin, mini bir ev konseri verdi. Bir başka yayında Silivri İlçe Müftülüğü Vaizi Ali Öztürk, “Yaşlılara Hizmet ve Kul Hakkı” konusunda sohbette bulundu. Ses sanatçısı Barış Yıldırım, mini konser veren bir başka isim oldu. Diğer yandan Leyla Yanık tarafından “Çocuklar için Temel Resim” eğitimi verilirken, tiyatro eğitmenleri tarafından ise hafta sonları çocuk hikâyeleri anlatılıyor. Ayrıca spor eğitmenleri haftada 4 gün sabah sporu yaptırıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol