Silivri Facebook
banner88

BAŞKAN YILMAZ: “SANAYİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

SANAYİCİLERİN ELEKTRİK SORUNUNA MÜJDELİ HABER

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın sanayicilerle yaptığı görüşmelerde dile getirilen elektrik kesintisi problemine yönelik çözüm girişimleri sonuç verdi. Ortaköy Mahallesi’nde Trafo Tesisi Projesi onaylandı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın sanayicilerle bir araya geldiği toplantılar sırasında ifade edilen elektrik kesintisi ile ilgili sorunlar çözüme kavuşuyor. Selimpaşa, Kavaklı ve Ortaköy bölge sanayicilerinin uzun yıllardır yaşadıkları elektrik kesintisi sorunu Başkan Yılmaz’ın girişimleri sonucu ortadan kalkıyor. Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) yetkilileriyle toplantılar yapan Başkan Yılmaz, yatırım projesinin onaylandığını ve ilk etapta Kavaklı Mahallesi’ne mobil trafo konulacağını müjdeledi.

BAŞKAN YILMAZ: “SANAYİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, gelişmeye ilişkin açıklamalarda bulunarak; “Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde, sanayicilerimizin kesintisiz enerji kullanabilmesi için oluşturulan yatırım projesi onaylandı. İlk etapta Kavaklı Mahallemizde Mobil Trafo ile çözüme kavuşturacağımız kesinti sorunu, Ortaköy Mahallemizde yapılacak kalıcı Trafo Tesisi ile tamamen ortadan kaldırılacak. Bölge sanayicilerimize hayırlı uğurlu olsun. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere bu süreçte ilgi ve alakalarını esirgemeyen TEİAŞ 1.Bölge Teknik Müdürü Levent Aydoğdu ve Silivri BEDAŞ İşletme Müdürü Murat Koşar’a teşekkür ederim.” dedi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Selimpaşa, Ortaköy ve Kavaklı bölgesi sanayi kuruluşlarının elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayan TEİAŞ’ın yatırımlarının tamamlanmasının ardından Kavaklı Mahallesi’nde mobil trafo uygulaması yapılacak. Dağıtım şirketi tarafından yeni trafo merkezlerinden alınan enerji sanayicinin hizmetine sunulacak. 2020 yılı ilk aylarında yapılması planlanan mobil trafo ile bölgeye enerji verilerek kesintiler önlenecek. Akabinde 2-27 19D000012-27’numaralı proje ile Ortaköy Mahallesi’ne Şalt Merkezi kurularak kalıcı çözüm sağlanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol