Silivri Facebook
banner88

BAŞKAN YILMAZ SİAD İFTARINA KATILDI...

BAŞKAN YILMAZ SİAD İFTARINA KATILDI...

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (SİAD) düzenlediği geleneksel iftar programına katıldı.

Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (SİAD) düzenlediği geleneksel iftar programı Mega Country Kır Bahçesi’nde gerçekleştirildi. İftar programına İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazim Tamer Dodurka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, Vergi Dairesi Müdürü Kadriye Çetin, SİAD Dernek Başkanı Hakan Kocabaş ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları, iş adamları ve aileleri katıldı.

KOCABAŞ: “BELEDİYEMİZİN RAMAZAN KOLİLERİNE KATKI SUNALIM”

İftar programının ev sahibi Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş, Silivri Belediyesi’nin ramazan kolisi dağıtımına destek çağrısında bulunarak, “Ramazan Ayı’nın sonuna geliyoruz, bu bereketli ayda güzel bir tebessüm bile sadaka yerine geçer. Sizler üzerinize düşenin fazlasını yapıyorsunuz biliyorum. Üyelerimizin bu Ramazan’da servetlerinin zekatlarını verirken biraz daha cömert davranmalarını rica ediyorum. Bu cömertliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Sizlerden belediye başkanımızın Ramazan Kolisi dağıtım seferberliğine katkı sunmanızı bekliyorum. İhtiyaç sahiplerine bu önemli ihtiyaçların ulaşması bizim dini hassasiyetlerimizden biridir. Bu hafta sonuna kadar 5000 koliye tamamlayalım istiyorum. Bu vesile ile yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Allah yapabilenlerin hayırlarını, tutabilenlerin oruçlarını kabul etsin” dedi.

YILMAZ: “VATANDAŞA BİZ GİTMELİYİZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, iftar programında yaptığı konuşmada, “Ramazan Ayı hayat mücadelesi sırasında unuttuğumuz değerleri bize hatırlatma noktasında çok önemli bir yere sahip. Ekmeği aşı bölüşmeyi, aç açıkta olanın halinden anlamayı hatırlatıyor. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yıl ki teması Ramazan ve İnfak. İnfak; bizlerin kişisel servetlerinden, kazançlarından ihtiyaç sahiplerine, aç açıkta olana, garibe yardım etmeleridir. Silivri’deki iş insanlarının, kazançlarından önemli derecede hayır hasenat işlediklerini biliyorum. Biz Silivri Belediye Başkanlığı olarak bu Ramazan’da ‘Gönül Sofralarında Buluşalım’ dedik ve 100 bin rakamını hedefledik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda 15 bini aşkın Silivrili hemşehrimiz ile iftar yaptık. Bu rakama ulaşırken belediyenin kasasından bir kuruş harcamadan, hayır hasenat yapmak isteyen vatandaşlarımızla bu sofraları kuralım istedik. Belediye Başkanı olmadan önce ‘Bizim görevimiz sosyal belediyecilik’ olmalı dedim. Sosyal devlet anlayışından hareketle, vatandaşın bize gelmesini beklemeden, aç açıkta olanı gidip bulmalıyız. Allah herkesin kişisel servetinden hayır yapabilmesini nasip etsin. Köylerimizde ihtiyaç sahibi olup evini açmaktan, belediyeye ulaşmaktan imtina eden vatandaşlarımız var. Veren elin alan eli görmediği bir hayır sistemini de kurmamız lazım. Bu duygu ve düşüncelerle şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum, hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.  İftar programı fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol