Silivri Facebook
banner101

BAŞKAN YILMAZ SİLİVRİSPOR GECESİNE KATILDI 

BAŞKAN YILMAZ SİLİVRİSPOR GECESİNE KATILDI 
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivrispor Kulübü tarafından düzenlenen Dostluk ve Dayanışma Yemeği’ne katıldı.

Silivrispor Kulübü Mega Saray’da Dostluk ve Dayanışma Yemeği düzenledi. Kulübe destek olmak ve Silivrispor gönüllüleri ile bir araya gelmek amacı ile düzenlenen yemeğe Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Gürarslan ve yönetimi, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bir çok spor sever katılım gösterdi.

YILMAZ: “MAÇ OLDUĞUNDA ŞEHRİN SOKAKLARINDA MARŞLAR SÖYLEMELİYİZ”
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Ben de bu kentin bir evladı, Silivrispor’un formasını bir dönem terletmiş, salondaki bir çok arkadaşımla ağabeyimle, kırmızı mavi formayı sırtında taşımış, Silivrispor’un ne demek olduğu bilen bir  arkadaşınızım. Biz 'Marka Kent Silivri' derken 'marka kentlerin marka takımları olur' diye ifade ettik. Silivri denildiğinde Silivrspor’un öne çıktığı bir kenti hayal ediyorum. Göztepe, Eskişehir, Bursa gibi örnekleri var. Takım hangi ligde mücadele ediyor olursa olsun, maç günü o şehir sarı kırmızıya, kırmızı siyaha, yeşil beyaza boyanıyor, o şehrin takımının marşları şarkıları söyleniyor. Bizim de Silivri’de hayalimiz; esnafın, bürokrasinin, vatandaşın, 15 günde bir Silivrispor maçı olduğunda kırmızı mavili formalarını üzerine geçirip, o şehrin caddelerinde marşlar söylemeleri, takımı nerede olursa olsun yürekten desteklemeleri. Gönül ister ki Silivrisporumuz Avrupa’da ilçemizi temsil etsin. Ama bunu yapabilmek için Türk sporu olarak şapkamızı önümüze koymamız lazım. Bunlar için tesis, altyapı lazım. Popülist politikalar, palyatif çözümler değil, kalıcı çözümler ve realist yaklaşımlar ile hareket etmeliyiz. 

SİLİVRİSPOR 200 BİN KİŞİNİN RUHUNU TEMSİL ETMELİ
Kongre sürecinde beni ziyaret eden başkanlarımıza ve bu takımı 'Silivri Belediyespor yapın' diyenlere Silivri Belediye Başkanı olarak şunu ifade ettim; Silivrispor asla bir Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü gibi olamaz, onun ruhu bir kuruma, kişiye ait olamaz. Çünkü o ruh 200 bin kişinin yaşadığı ruhu temsil etmeli. Kongre sürecinde 'Hiçbir tercihte bulunmuyorum, kimseden taraf değilim, Silivrispor’un delegeleri kendi mecrasında Silivrispor’a yakışan başkanı seçecektir. Seçilecek başkanın tüm desteğimle yanında olacağım. Profesyonel takımımız göz bebeğimiz ama bizim beldelerdeki amatör takımlara da ihtiyacımız var. Silivrispor’un alt yapısına da ihtiyacımız var. Silivrispor’un hali hazırda bir kamp tesisi yok, futbol okullarımız yetersiz. 5 yıl içinde yarışmacı bir takım kurmakla birlikte denk bütçeli bir takım oluşturmalı, alt yapıya yatırım yapılmalı, tesisleşmeye önem vermeli ve Silivrispor ayakları yere basan, önündeki 10 yılı hesaplayan, kucaklayan bir anlayışla yönetilmeli' dedim. Hala aynı kanaatteyim. Sık sık sporcu kardeşlerimle olacağım. 10 yıl profesyonel futbol oynamış, soyunma odasının da hakem odasının da tribünün de ne olduğunu bilen bir arkadaşınızım. Ekonomik veya teknik ne desteğe ihtiyacınız varsa ayakları yere basan her projede sizlerle beraber olacağım. Bu dayanışma yemeğinin Silivrispor’u tekrar hakettiği yere getirmesini, hayırlı bir sezon olmasını diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol