Silivri Facebook
banner88

BAŞKAN YILMAZ: “ŞİMDİ SIRA BENDE”

BAŞKAN YILMAZ: “ŞİMDİ SIRA BENDE”

Yeni Mahalle Garden Arkası’nda kurulan Gönül Sofraları iftar yemeğinde konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Açılan kollara karşı açılan yürekler gördüm. Siz benim uzattığım eli havada bırakmadınız ve şimdi sıra bende” dedi.

Silivri Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenen iftar programları Yeni Mahalle’de devam etti. Garden arkası olarak bilinen bölgede kurulan Gönül Sofralarında mahalleliler dualar ederek birlikte oruç açtı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğindeki iftar yemeğine AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nazif Barış Çiftçioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Yeni Mahalle Muhtarı Yavuz Alçi, belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

YILMAZ: “GÖNÜL SOFRANIZI HEP AÇIK TUTMANIZI İSTİYORUM”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz hemşehrilerine seslendiği konuşmasında, “Her akşam bir mahallemizde iftar açıyoruz. Bu akşam sizin tabirinizle Yeni Mahalle Garden Arkası’ndayız. Ekmeği, aşı, birlikte bölüştüğümüz için duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Ramazan ayında tuttuğunuz oruçların, yaptığınız duaların kabul olmasını diliyorum. Ramazan dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da bir tema belirlendi; İnfak. Kişisel servetimizi, kazancımızı, aç açıkta olanla, ihtiyaç sahibi olan ile bölüşmemiz demek. Hem yardımlaşmayı, hem dünya malından kazandıklarımızı garibanla paylaşmayı hatırlattığı için bu ayın önemine dikkat çekmek istiyorum. Ekmeği bölüşüyoruz ama sevgiyi, kardeşliği, birliği ve dirliği de tesis etmemiz gerekiyor. Kampanya döneminde yaptığım toplantılarda, kollarımı iki yana açtım, etnik yapısı ne olursa olsun, dini inancı ne olursa olsun herkesle kucaklaşmaya geliyorum dedim. Açılan kollara karşı açılan yürekler gördüm. Siz benim uzattığım eli havada bırakmadınız ve şimdi sıra bende. Verdiğimiz sözleri hayata geçirme sırası geldi. Bu sözlerin arkasında olarak, hep sizinle olacak, çocuklarınızla, engelli kardeşlerime beraber olacağım. Özellikle hayatın bütün yükünü omuzlarında taşıyan hanımefendilerin yüküne ortak olmaya geliyorum. Beni yanınızdan ayırmamanızı, bu akşam açtığınız gönül sofranızı da hep açık tutmanızı istiyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum” şeklinde konuştu. İftarın ardından Başkan Yılmaz, mahalleli çocuklar ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mahalle ve köylerde kurulacak iftar sofralarının devam eden 10 günlük programı;

24 Mayıs Cuma Kurfallı Mahallesi- Bekirli Mahallesi/ Kurfallı Meydanı- Bekirli Meydanı

25 Mayıs Cumartesi Seymen Mahallesi/ Eski Okul Bahçesi

26 Mayıs Pazar Cezaevi/ Lojmanlar

27 Mayıs Pazartesi Çeltik Mahallesi- Yolçatı Mahallesi/ Çeltik Okul Bahçesi-Yolçatı Meydan

28 Mayıs Salı Akören Mahallesi/ Pomak Mahallesi- Pazar Yeri / Gacal Mahallesi Okul Bahçesi

29 Mayıs Çarşamba Beyciler Mahallesi - Çayırdere Mahallesi / Beyciler Camii Önü- Çayırdere Okul Bahçesi

30 Mayıs Perşembe Fener Mahallesi/ Çarşı Cami Önü

31 Mayıs Cuma Alipaşa Mahallesi- K.Kılıçlı Mahallesi/ Muhtarlık Binaları Önü

01 Haziran Cumartesi Sayalar Mahallesi/ Meydan

02 Haziran Pazar Danamandıra Mahalesi/ Kapalı Pazar Alanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol