Silivri Facebook

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106’ncı yıl dönümü nedeniyle Atatürk Meydanı’nda tören düzenlendi.ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106'ncı yıl dönümünde, Silivri Sahili Atatürk Meydanı'nda anma töreni düzenlendi. Atatürk anıtı önüne çelenk sunumu ile başlayan ve pandemi nedeniyle kısıtlı olarak gerçekleştirilen törene Silivri Kaymakamı Ali Partal, 1.Mebs Alay Komutanlığı Muhabere Yarbay Hakan Yakın, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Harun Akkan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Serkan Dinç, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Dodurka, İlçe Emniyet Müdürvekili Ragıp Tunç, siyasi parti ilçe başkanları, Silivri Muharip Gaziler Derneği Başkanı Adnan Gürcan, kurum ve daire müdürleri, muhtarlar, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Anma töreni kapsamında Silivri Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Silivri Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silivri Şubesi, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Çelenk sunumu sonrası Jandarma Teğmen Bilal Küçükkelepçe tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Program, Yeni Mahalle ve Alibey Mahallesi mezarlığında bulunan şehit kabirlerinin ziyaret edilmesiyle sona erdi.

ÇANAKKALE TÜRKÜLERİ ÖZEL KONSERİ

Silivri Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında  “Çanakkale Türküleri Özel Programı” düzenledi. Çekimleri Önder Yılmaz sahnesinde gerçekleştirilen ve Silivri Bel Tv’de yayınlanan programda Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz için hazırlanan türküler dinleyicilerle buluşturuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol