Silivri Facebook

Geri Dönüşüm Atağı...

 

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI
Geri dönüşüm çalışmalarına hız kazandıran Silivri Belediyesi, atıkların düzenli toplanması için ilçe genelinde birçok noktaya pet şişe şeklinde geri dönüşüm kafesleri yerleştirdi.

Silivri Belediyesi, ilçedeki geri dönüşüm faaliyetlerine hız kazandırdı. Atıkların ayrı toplanması konusunda birçok çalışma gerçekleştiren Silivri Belediyesi, cam atıkların ardından pet şişelerin de ayrı toplanması konusunda harekete geçti. İlçe genelinde vatandaşların yoğun olduğu cadde, meydan ve sahile pet şişe görünümünde geri dönüşüm kafesleri yerleştirildi. Silivrilileri, sadece plastik pet şişelerin toplanması amacıyla tasarlanan kafeslerin içine çöp atılmaması konusunda hassas olmaya davet eden Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Sevim: “Sahip olduğumuz çevrenin en büyük zenginliğimiz olduğu düşüncesiyle çevre projelerimize vermiş olduğunuz destek ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİKLER TOPLANIYOR

Silivri Belediyesi ilçe genelinde bulunan oto lastik satışı ve değişimi gerçekleştiren esnaflarda biriken ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanması için de çalışmalar gerçekleştiriyor. Doğaya gelişi güzel bırakıldığında birçok çevresel probleme neden olan ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanması yıl boyunca devam edilecek. 

Anahtar Kelimeler:
Geri Dönüşüm Atağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol