Silivri Facebook

Hangi Mahallelerin Planları İBB Meclisi'nden Geçti...

 

FATİH MAHALLESİ SİT PLANI MECLİSTEN GEÇTİ

Silivri Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan 1/1000 Ölçekli k-Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kabul edildi.

Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan, Silivri Merkez Kentsel Sit Alanı ve Selymbria Antik Kenti Nekropolü 3. Derece arkeolojik sit alanı 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kabul edildi. Proje müellifi değişikliği nedeniyle yeniden meclise getirilen plan ilçe meclisinde kabul gördükten sonra, İBB’ye onay için gönderilmişti. İBB’nin 12.02.2016 tarihli meclis oturumunda kabul edilen plan, Anıtlar Kurulu’na gönderilecek. Anıtlar Kurulu’nun onayının ardından tekrar İBB’ye gönderilecek plan, Başkanlık onayı sonrasında askıya çıkarılacak.

1993 yılından beri imara kapalı olan, 2005 ve 2008 yıllarında kısmen yapılaşmaya izin verilen Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi, onay kararının ardından imara açılacak. 23 yıllık imar beklentisi sona erecek. 

 

ÇAYIRDERE VE KÜÇÜKSİNEKLİ PLANLARI MECLİSTEN GEÇTİ

Çayırdere ve Küçüksinekli Mahallelerini kapsayan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, İBB Meclisi’nden geçti.

Silivri Belediyesi Planlama Birimi tarafından yapılan Silivri Çayırdere ve Küçüksinekli Mahalleleri 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 12.02.2016 tarihinde gerçekleşen meclis oturumunda kabul edildi. Planlar, Büyükşehir Belediye Başkanı onayından sonra 1 ay süre Silivri Belediyesi ilan tahtasında, mahalle muhtarlık binalarında ve internet sitesinde ilan edilerek askıya çıkarılacak.

 

Anahtar Kelimeler:
PlanlarİBBMeclis

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol