Silivri Facebook
banner88

HEM KORUMA HEM TASARRUF...

GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN 4 YENİ ARAÇ DAHA

Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile lisanslı firma tarafından yürütülen geri dönüşüm atıklarının toplanmasına yönelik çalışmaların hızlandırılması için 4 yeni araç daha filoya eklendi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz çevre temizliği, halk sağlığı ve ekonomiye katkısı nedeniyle geri dönüşüm atıklarına yönelik çalışmalara hassasiyet gösteriyor. Bu kapsamda yürütülen projelerdeki faaliyetlerin hızlandırılması için 4 yeni araç daha filoya eklendi. Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile lisanslı firma Çiğdemler Group tarafından yapılan geri dönüşüm atıklarını toplama işlemleri ileri seviyeye taşınıyor.

İlçe genelinde 281 adet Ambalaj Atığı Toplama Konteyneri, 70 adet Pet Şişe Toplama Kafesi ve 4 adet özel üretim Ambalaj Atığı Toplama Aracı ile ambalaj atıkları kaynağında ayrıştırılarak alınıyor. Filoya eklenen 4 adet yeni sistem Ambalaj Atığı Toplama Aracı ile atıkların daha kısa sürede, birikmeden toplanması ve böylelikle hızlıca geri dönüşüme kazandırılması amaçlanıyor. İlçedeki tüm kamu kurumları, okullar, alışveriş merkezleri ve terminaller gibi atıkların yoğun olduğu yerlerde ambalaj atığı toplama ekipmanları dağıtılarak ulaşım ve toplama kolaylaştırılıyor.

HEM KORUMA HEM TASARRUF

Silivri Belediyesi tarafından yürütülen “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesi” kapsamında 2018 yılında ve 2019 yılının ilk 6 aylık periyodunda yapılan çalışmalar ile 65 bin 969 adet ağaç kesilmekten kurtarılırken, 131 bin 938 kişinin oksijen ihtiyacı korunmuş oldu. 896 bin 082 ton Sera Gazı Salınımı engellendi. 63 bin 654 metreküp Depolama Alanı Tasarrufu yapıldı ve 108 bin 655 metreküp Su Tasarrufu sağlandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol