Silivri Facebook
banner101

Kınalar Yakıldı Halay Çekildi Gönüllerince Eğlendiler...

ÖZEL ÇOCUKLARA ASKER EĞLENCESİ

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi (EYKOM), temsili olarak askere gidecek engelli gençler için kına eğlencesi düzenledi.

Silivri Belediyesi, fiziksel ve zihinsel engelleri nedeniyle yaşıtları gibi askere gidemeyen gençler için asker eğlencesi düzenledi. Olta Restoran’da gerçekleşen program bu yıl temsili askerlik yapacak olan 13 asker, Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi (EYKOM), Özel Mesut Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Silivri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim Uygulama Merkezi, engelli bireyler ile ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Asker eğlencesine; Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, İlçe Askerlik Şube Başkanı Hasan Tokçiçek, İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, DP Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Sema Arcan ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Programda yenilen yemeklerin ardından hazırlatılan özel pasta asker gençler ve protokol üyeleri ile birlikte kesildi. Ellerine kına da yakılan engelli gençler, davullar eşliğinde gönüllerince eğlendi. Program sonunda katkıları için Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu tarafından Olta Restoran’ın sahibi Uğur Azeri’ye teşekkür çiçeği takdim edildi. Eğlence programı asker konvoyu ile sona erdi. Engelli gençler, 16 Mayıs Perşembe Günü, Hasdal Kışlası’nda bir günlük temsili askerlik yapacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol