Silivri Facebook
banner101

Nebil Özgentürk'e Plaketini Hasan Solak Takdim Etti...

 

NEBİL ÖZGENTÜRK SİLİVRİ’DEYDİ
Gazeteci Nebil Özgentürk, Silivri Belediyesi Söyleşi günlerine katılarak “Bir yudum insan” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Silivri Belediyesi Mart Ayı Söyleşi Günleri, Gazetesi Nebil Özgentürk’ün söyleşisiyle devam etti. Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda gerçekleşen söyleşiye CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak ve Mahalle Konseyleri Sorumlusu Muharrem Aydoğan da katıldı.

 

ÖZGENTÜRK: “UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ”

Yaşar Kemal isminde bir salonda konuşma yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden

Özgentürk konuşmasında: “Silivri’ye hiçbir zaman uzak bir yer diye bakmadım, hemen yanı başımızda bize sıcaklık sunan, çok özel bir bölge olarak algılamışımdır üniversite yıllarımdan beri. Hep sempati beslemişimdir. Buraya geldiğimde salonun adının Yaşar Kemal olduğunu duyunca çok memnun oldum, duygulandım. Zaten bu büyük değerlerimizi, Türkiye’nin cesur yüreklerini böyle Silivri Belediyesi dahil toplumcu belediyeler, toplumcu belediye başkanları ayakta tutmaya çalışıyor. Kalıcı bir iz olarak, bir kahraman olarak tutmaya çalışıyor. Yaşar Kemal de bunlardan biri. Bu yüzyıllık binalarda isimleri kazınıyor” dedi. Nebil Özgentürk söyleşisinde ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde bir rektör yardımcısının okumuş kesimin Türkiye’yi ateşe sürüklediğine dair açıklamalarına göndermede bulunan Özgentürk, “Maalesef ülkemizin geldiği durum bu ama tüm bunlara rağmen umutsuz olmayacağız” şeklinde konuştu. Söyleşi sonunda Özgentürk’e plaketini Başkan Yardımcısı Hasan Solak takdim etti.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol