Silivri Facebook

ÖZEL ÖĞRENCİLER KARNE HEYECANI YAŞADI

ÖZEL ÖĞRENCİLER KARNE HEYECANI YAŞADI

Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Abdullah Bilgin Güllüoğlu’da eğitim alan özel eğitim öğrencilerinin karne heyecanına ortak oldu.

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci yarıyıl dönemi sona erdi. Silivri Seymen Mahallesi Abdullah Bilgin Güllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda özel çocuklara karne töreni düzenlendi. Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz düzenlenen törene katılarak özel çocukların karne ve tatil heyecanına ortak oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda çocukların zeybek gösterisi görülmeye değerdi. Müziğe uyumu ve koreografileri ile göz dolduran özel çocuklar büyük beğeni topladı. Cumhurbaşkanlığı himayesinde 7 bölge ve 7 şehirde sahnelenen ve Silivri’de eğitim gören özel çocukların rol aldığı “Vatan Sevgisine Engel Yoktur” isimli tiyatro oyunu öğrencileri de törende tebrik edildi. Oyunları ile engelleri ortadan kaldıran özel öğrencilerin hediyeleri protokol üyeleri tarafından takdim etti. Karne törenine Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, Abdullah Bilgin Güllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Bünyamin Kurt, Silivri Kent Konseyi Engelli Meclisi üyeleri, Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

PARTAL: “ÖĞRENCİLERİMİZİ ALNINDEN ÖPÜYORUM”

Silivri Kaymakamı Ali Partal törende yaptığı konuşmasında şunları ifade etti: “2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna gelerek sıkıntısız bir şekilde atlattık. Biz idari olarak öncellikle okullarımızın fiziki durumu, derslik sayısı ve öğretmen sayısı gibi konularda derslerimizin boş geçmemesi için her türlü tedbiri alıyoruz. Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlamak için her türlü desteği sağlıyoruz. Bu ilk dönem içerisinde ilçemizde birçok etkinlik düzenlendi. Fakat özel öğrencilerimizin düzenlemiş olduğu bu etkinlik kadar etkili olmadı. Özellikle tiyatro grubu Türkiye’nin her yerinde Silivri’mizin sesini duyurdu. Ben özel öğrencilerimize ve bu oyunun hazırlanmasında destek veren öğretmenlerimize, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin alnından öpüyorum. Oyunun içeriği de çok güzel ve çok anlamlı. Çanakkale’den 15 Temmuz’a kadar 3 kahramanımız işleniyor. Ömer Halis Demir, Eren Bülbül, Aybüke Yalçın. Hem onları hatırlamış olduk hem de vatan sevgisinin önemini bir kez daha vurgulamış oldular. Onlara fırsat verilince neler yapabileceklerini göstermiş oldular. Yine okulumuzdaki diğer öğrencilerimiz de çok güzel işler ile ellerinden geleni yapıyorlar. Okulumuzda üretim de yapılmaya başlandı, döner sermaye kuruldu. Öncelikle Silivri’deki kurumlarımızın burada üretilen ürünleri temin etmesini istiyoruz. İnşallah belediyemiz ve bizler de kurumlar olarak ihtiyaçlarımızı buradan gidereceğiz, destek sağlayacağız. İnşallah ikinci dönemde de başarılı bir şekilde eğitim öğretimimize devam eder, güzel faaliyetlerde sizlerle buluşuruz. Öğrencilerimize son olarak şunları söylemek istiyorum; bu 15 günlük sürede iyice dinlensinler. Aileleriyle kardeşleriyle birlikte vakit geçirsinler. Mümkün oldukça kendilerine zaman yaratsınlar. Bu 15 günü tatil gibi de düşünmesinler, bir fırsat gibi düşünsünler. Fırsatları iyi değerlendirin, olumlu şeylerle zaman geçirin, tek isteğimiz bu. Mümkün olduğunca ikinci döneme hazır bir şekilde gelmenizi diliyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

BİRBİRİNDEN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN EŞSİZ ESERLERİ GEZİLDİ

Abdullah Bilgin Güllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim alan özel öğrenciler birçok farklı alanda sanat ve mesleki eğitim görüyor. Metal Atölyesi, Dikiş Atölyesi, Seramik Atölyesi, Resim Atölyesi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi gibi alanlarda çalışmalar yapan çocukların eserleri törenin ardından gezildi. Öğrencilere karnelerini takdim eden Başkan Yılmaz, çocuklar tarafından sevinçle karşılandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol