Silivri Facebook
banner88

SELİMPAŞA POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ’NİN TEMELİ ATILDI

SELİMPAŞA POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ’NİN TEMELİ ATILDI

Selimpaşa Şehit Emin İşpir Polis Merkezi Amirliği yeni hizmet binasının temeli atıldı. Haziran ayında hizmete girmesi planlanan bina 1261 m2 arsa alanı üzerine inşa ediliyor.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın 18 Eylül 2019 tarihinde yapı ruhsatını onayladığı Selimpaşa Şehit Emin İşpir Polis Merkezi Amirliği yeni hizmet binası için bugün temel atma töreni gerçekleştirildi. Silivri Kaymakam Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın ve AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, hep birlikte butona basarak ilk harcı döktü. İçişleri Bakanlığı tarafından yaptırılan polis merkezinin Haziran ayında hizmete açılması hedefleniyor.

BAŞKAN YILMAZ: “GÜVENLİ ŞEHİRLERE KATKI SUNACAK”

Bölgenin ihtiyacını karşılayacak önemli bir hizmet olduğunu belirten Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti. Başkan Yılmaz, “Şuan itibarıyla Selimpaşa’da polis merkezimizin temelini atmış bulunuyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’ye tüm hemşehrilerim adına teşekkür etmek istiyorum. Seçim arifesinde ve seçim maratonu sonrasında Silivri ziyaretlerinde hem ilçe emniyet binamızın olmadığını hem de Selimpaşa’nın nüfusu itibarıyla bir polis merkezine ihtiyacı olduğunu söylediğimizde, Sayın Bakanımız bununla ilgili girişimleri hemen başlatacağını ifade etti. Çok kısa bir sürede temelini atmış bulunuyoruz. Karakola ismini veren Şehit Emin İpşir’i de bu vesileyle rahmetle, minnet ve şükranla anıyorum. Selimpaşa’nın ve bölgenin ihtiyacını karşılayacak bir polis merkezimiz olacak. Perşembe ve Cuma günü Ankara’ da Türkiye Belediyeler Birliği ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin himayesinde Şehir ve Güvenlik Sempozyumu düzenlendi. Ben de oradaydım. Şehirlerde huzurlu ve emniyet içerisinde yaşanabilmesi için güvenli şehirler oluşturmamız gerekiyor. Bu noktada bu polis merkezimizin güvenli şehirlere katkı sunacağını düşünüyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM PARTAL:  “SİLİVRİ İÇİN HAYIRLI BİR GÜN”

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Selimpaşa Polis Merkezi Amirliği’nin yeni binada hizmet verecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün Silivri için hayırlı bir gün. Selimpaşa Şehit Emin İpşir Polis Merkezinin temel atma törenini gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde ilçe merkezimizde İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binamızın da temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Selimpaşa Mahallesi Silivri’nin 20 bin nüfusa sahip en büyük yerleşim alanlarından birisi. TEM ve E5 gibi karayollarının kesiştiği bir noktada bulunuyor. Polis merkezimiz eski bir binamızdı ve uzun süredir kullandığımız bir binaydı. Modern bir binaya ihtiyacımız vardı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin talimatlarıyla polis merkezimizin yapımını gerçekleştiriyoruz. Haziran ayı içerisinde bitirilerek hizmete açılmış olacak.” diye konuştu.

DUA EDİLDİ KURBAN KESİLDİ

Törende İlçe Müftüsü İsa Sağlam tarafından dua edilirken, kurban kesiminin ardından temel atma işlemi gerçekleştirildi. Törene Silivri Kaymakam Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri İlçe Jandarma Komutanı Güngör Kırarslan, Silivri İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, Silivri İlçe Müftüsü İsa Sağlam, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Selimpaşa Mahalle Muhtarı Hasip Önal, Ortaköy Mahalle Muhtarı Ferhan Gülan, belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.     

MODERN HİZMET BİNASI

Selimpaşa Şehit Emin İşpir Polis Merkezi Amirliği yeni hizmet binası, Adnan Menderes Caddesi 3003 Sokak’ta 1261 metrekare arsa alanı üzerine yapılıyor. Bodrum, zemin ve artı 2 kat şeklinde inşa edilirken, içerisinde 11 araçlık otopark, toplantı salonu, mutfak, tuvalet, ofis odaları, banyo ve mescit bulunuyor. 300 personelin görev yapacağı şekilde hazırlanan polis merkezi amirliğinin nizamiye binası ise kurşun geçirmez olacak. Engelli vatandaşların kolayca gelip hizmet alabilecekleri tüm imkanlara yer verilen bina modern bir cephe görünümüyle hizmet verecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol