Silivri Facebook
banner101

SİLİVRİ PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI ...

SİLİVRİ PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI 
Silivri’de Kurban Bayramı kutlama programı ilçe protokol üyelerinin katılımıyla Olta Restoran’da gerçekleşti.

Silivri’de Kurban Bayramı kutlama programı, bayramın 2’nci günü 11.30’da Olta Restoran’da gerçekleştirildi. Protokol bayramlaşmasına Silivri Kaymakamı Ali Partal’ı vekaleten Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Harun Akkan, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, Silivri Cezaevi Tabur Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile muhtarlar katıldı.
 
AKKAN: “BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİR”
Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Harun Akkan gerçekleştirdiği konuşmasında, “Öncelikle ilçe dışında olması münasebetiyle Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’ı vekaleten buradayım. Başkanımızın saygı, sevgi ve hürmetlerini sizlere iletiyorum. İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nın ilçemize, ülkemize ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Cenab-ı Allah birlik, beraberlik ve soframızdaki bereketi daim etsin. Bayramları, islam coğrafyasında meydana gelen kötü olayların önüne geçmesi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi için bir fırsat olarak görüyorum. Daha nice bayramlarda bir arada olmak dileğiyle, Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
 
BECEL: “BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ HEP DAİM OLSUN”
Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, konuşmasında şunları söyledi: “Kurban Bayramı’nı idrak etmenin güzelliği ve mutluluğu içerisindeyiz. Dini ve milli bayramlarımız birliğimizi, dirliğimizi pekiştiren, küslüklerin unutulduğu, birlikteliğin hatırlandığı özel günlerdir. İnsanların aile ve komşularıyla bir araya geldiği güzel günlerdir. Her geçen gün adetlerimizin hızla eridiğini görüyoruz. Ama bayram geleneklerini bütün bu olumsuzluklara rağmen devam ettirme noktasında direnç gösteriyoruz. Bu geleneklerimizi gelecek nesillerimize aktarmayı bırakmamalıyız. Çünkü bizi biz yapan diğer milletlerden ayıran bazı özellikler var. Yardımlaşma, birlikte olma, büyüklere saygı, küçüklere sevgi, aile birliği gibi özelliklerimizi bugünlerde koruyup güçlendiriyoruz. Modern dünyanın, yoğun iş hayatının bu özellikleri etkilemesi aşikar. İşte bugünlerle birlikte bu özelliklerimizi unutturmayıp, devam ettirmeliyiz. Birliğimiz ve beraberliğimiz hep daim olsun. Bu duygu ve düşüncelerle kurban bayramınızı tebrik ediyorum. ” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından bayramlaşma töreni sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol