Silivri Facebook

“TOPRAK VE CAMDAN HİKÂYELER” SERGİSİ AÇILDI

“TOPRAK VE CAMDAN HİKÂYELER” SERGİSİ AÇILDI

Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü kursiyerlerinin vitray, mozaik ve seramik çalışmalarını sergilediği “Toprak ve Camdan Hikâyeler” sergisi açıldı.

Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü kursiyerleri tarafından seramik, mozaik ve vitray ürünler kullanılarak hazırlanan ürünlerin yer aldığı “Toprak ve Camdan Hikâyeler” konulu sergi, Sanat Galerisi’nde açıldı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın açılışını yaptığı sergi 22-30 Ocak tarihleri boyunca ziyaret edilebilecek.

BAŞKAN YILMAZ: “SATIŞ YERİ İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ”

Vitray-Mozaik Eğitmeni Suzan Cesur ile Seramik Eğitmeni Gülcihan Yönet’in öncülüğünde, Silivri Belediyesi Kültür Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan serginin açılış töreni Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz eşi Ezgi Yılmaz ile birlikte katıldı. Serginin açılış kurdelesini eğitmenler, kursiyerler ve davetliler ile birlikte kesen Başkan Yılmaz, yaptığı konuşmada; “Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğümüzün kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği sergi açılışına ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca birbirinden güzel eserler ortaya çıkaran kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi yürekten tebrik ediyorum. Kursiyerlerimizin cam, vitray, seramik ve mozaik çalışmalarını daha rahat yapabilecekleri alanları ve imkânları artıracağız. Mekân olarak zorlandıklarını ifade eden kursiyerlerimizden biraz daha sabırlı olmalarını, Silivri’ye yakışan sosyal, kültürel, sanatsal spor tesislerinin bundan sonraki zaman diliminde birçoğunun tamamlanacağını müjdelemek istiyorum. Bu gibi faaliyetlerde hanımefendilerin yanında olacağımızı, önümüzdeki günlerde yaptıkları çalışmaları satışa sunacakları, aile bütçesine katkıda bulunacakları satış yerlerini de hizmetine sunacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergiyi gezen Başkan Yılmaz, kursiyerlerin hazırladığı eserleri tek tek inceleyerek bilgi aldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol