Silivri Facebook
banner101

VOLKAN YILMAZ;“OMUZLARINIZDAKİ YÜKE ORTAK OLACAĞIZ”

BAŞKAN YILMAZ SELİMPAŞALILAR İLE ORUÇ AÇTI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde Selimpaşa Mahallesi Yoğurthane Mevkii’nde kurulan Gönül Sofraları’nda binlerce vatandaş iftar yaptı.

Silivri Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca köy ve mahallelerde düzenlediği Gönül Sofraları İftar Programı’nın bir diğeri Selimpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde Yoğurthane Mevkii’nde verilen iftar yemeğinde binlerce mahalleli aynı sofrayı paylaştı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Mahalle Muhtarı Hasip Önal, Belediye Melis Üyeleri ve mahalle sakinleri ezanın okunmasının ardından oruçlarını açtı.

YILMAZ: “YARDIMLAŞMAYI VE PAYLAŞMAYI ARTIRMALIYIZ”

Başkan Yılmaz, gösterdikleri yoğun katılım için Selimpaşalı hemşehrilerine teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Ramazan-ı Şerif bereketiyle rahmetiyle geldi. Biz de Silivri Belediye Başkanlığı olarak her akşam bir mahallede bir gönül sofrası kuruyoruz. Amacımız ekmeğimizi, aşımızı bölüşmek; bununla beraber kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirmek. Kurulan bu gönül sofralarına katıldığınız için teşekkür ederim. Bir sayı belirlemeden gönül sofrası diye herkesi davet ediyoruz. Ufak tefek aksaklıklar oluyor ama bizim amacımız bu aksaklıkları görmezden gelmek, Ramazan’ın yüzü suyu hürmetine ekmeği aşı bölüşüp, hep beraber yardımlaşma duygusunu da arttırarak bir arada olmaktır. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayında yapacağınız ibadetlerin, tutacağınız oruçların, hayır hasenatın kabul olmasını, Ramazan-ı Şerif’in de bizlere hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnfak; yardımlaşmak demektir. Bireylerin zenginliğinden, kazandığı paradan diğer vatandaşlara, Müslümanlık alemine yardım etmesi, fitre, sadaka ve zekât vermesidir. Şahsi servetimizi ve dünya malını gözümüzün bir tarafına itip yardımlaşmayı, paylaşmayı artırarak Ramazan’ı idrak etmemizi diliyorum.”

“OMUZLARINIZDAKİ YÜKE ORTAK OLACAĞIZ”

Annelerin Günü’nü de kutlayan Başkan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: “Cennetin onların ayaklarının altında olduğu ile müjdelenen annelerin her birinin ellerinden öpüyor, bütün hanımefendilerin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Anneler için ne yapılsa az. Anne demek fedakârlık demek. Beşikte başlayıp mezara kadar giden yolda yükleri ağır. Seçim sürecinde; ‘Anneler ben sizin omuzlarınızdaki yükü hafifletmeye, yükü almaya, o yüke ortak olmaya geliyorum’ dedim. Sözümün arkasındayım hiç merak etmeyin. 5 yıl içinde göreceksiniz, hayatın bütün yükü omuzlarında olan annelerin, hanımefendilerin yüküne bu kardeşiniz, belediye personelimiz, teknik ekibimiz, idari ekibimiz ile beraber ortak olacak. Bu vesileyle iftarımızın hayırlı olmasını diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Mahalle ve köylerde kurulacak iftar sofralarının devam eden 10 günlük programı;

13 Mayıs Pazartesi Kavaklı Mahallesi/ Kavaklı Spor Kulübü Yanı

14 Mayıs Salı Değirmenköy Mahallesi/ Festival Alanı

15 Mayıs Çarşamba Selimpaşa Mahallesi/ Bedesten Çarşısı

16 Mayıs Perşembe Büyükkılıçlı Mahallesi/ Cami Önü

17 Mayıs Cuma Gümüşyaka Mahallesi/Cami Önü

18 Mayıs Cumartesi Semizkumlar Mahallesi/ Deniz Kent Sitesi Sokak

19 Mayıs Pazar Silivri Sahili/ Festival Alanı- Kordon Boyu

20 Mayıs Pazartesi Kadıköy Mahallesi / Okul Bahçesi

21 Mayıs Salı Mimarsinan Mahallesi / Cami Önü

22 Mayıs Çarşamba Büyük Sinekli- Küçük Sinekli Mahalleleri/ B.Sinekli Pazar yeri- K.Sinekli Kahve Önü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol