Silivri Facebook
banner88

YILMAZ: “ NEYE İHTİYACINIZ VARSA ORADA OLACAĞIZ”

DEĞİRMENKÖYLÜLER GÖNÜL SOFRASI’NDA İFTAR YAPTI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın Değirmenköy Mahallesi’nde düzenlediği Gönül Sofraları İftar Programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Silivri Belediyesi Ramazan ayı boyunca ilçenin dört bir yanında gönül sofraları kurmaya devam ediyor. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen gönül sofralarının bir diğeri Değirmenköy Mahallesi Festival Alanı’nda kuruldu. İftara Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Değirmenköy İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Erkan Vural, Değirmenköy Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Şenol Köroğlu ve mahalleliler katılarak birlikte oruç açtı.

 

YILMAZ: “ NEYE İHTİYACINIZ VARSA ORADA OLACAĞIZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Değirmenköy Mahallesinde hemşehrileri ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ramazan ayında yapacağınız ibadetlerin, tutacağınız oruçların, hayır hasenatın kabul olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Ramazan ayını çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu ay tokun açın halinden anladığı bir aydır. Ramazan ayı infak ayıdır. İnfak; bireylerin zenginliğinden, kazandığı paradan diğer vatandaşlara, yaptıkları yardım, hayır hasenat, fitre ve zekat anlamına geliyor. Dini inancımızla bağdaşan bir şekilde biz şunu ifade ediyoruz; İnşallah cenabı Allah hepimizi veren el, yardım eden el durumuna getirir. Sizlerle bu gönül sofralarında olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Ayrıca bugün Dünya Çiftçiler Günü; bu vesile ile Silivri’deki tarımla iştigal eden, çiftçilik yapan tüm kardeşlerimizin, tüm genç çiftçilerimizin, hanımefendilerin günlerini tebrik etmek istiyorum. Silivri için benim hayallerim var dedim. Üreticinin tüketici ile buluştuğu yöresel köy pazarlarının olduğu, tarımın hayvancılığın geliştiği, tarım ve hayvancılık üssünün Silivri olduğu bir hayale sizleri ortak etmek istedim. Bu vesile ile önümüzdeki süreçte tüm çiftçi dostlarımın yanında olacağımı ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz Pazar günü de Anneler Günü’ydü. Hanımefendilere her zaman şunu ifade ediyorum; sizlerle beraber yol yürüyeceğim. Sözümün arkasındayım. Elimi uzattım havada bırakmayın dedim, Allah’a şükür ki o el havada kalmadı. Sizin benim üzerimde emeğiniz çok büyük. Şunu bilin ki Volkan Yılmaz kardeşiniz hayatın bütün yükünü omuzlarında taşıyan kadınların, annelerin yükünü taşımaya, ortak olmaya geliyor. Çocuklarımız gençlerimiz, hep yanlarında olan bir belediye başkanı ile tanışacak. Kültür, sanat, spor ve eğitim… Neye ihtiyacı varsa belediye orada olacak, Volkan Yılmaz orada olacak!”

 

BAŞKAN YILMAZ HAYIR SAHİBİNE PLAKET VERDİ

Konuşmasına şu sözler ile devam eden Başkan Yılmaz; “Her gün binlerce Silivrili hemşehrim ile iftar ediyoruz. Çok sevgili bir ağabeyim, bir dostum var. Bu iftar sofrasının kurulmasını sağladı. Kendisi isminin açıklanmasını istemedi ama, hayır hasenat yapan insanları biz onure etmeliyiz ki bir sonraki kişilere örnek olsun. Değirmenköy’ün çok kıymetli işadamı As Beton’un sahibi Adil Salman’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Yılmaz, desteklerinden dolayı Adil Salman’a teşekkür plaketi takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol