Silivri Facebook
banner101

YILMAZ: “SİZLERİN EMRİNDEYİM”

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Ramazan’ın ilk orucunu şehit aileleri ve gaziler ile birlikte açtı.

Silivri İlçe Kaymakamlığı ve Silivri Belediyesi, Ramazan’ın ilk iftarını şehit ve gazi aileleri için düzenledi. Eser Diamond Hotel’deki iftar yemeğine İlçe Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, İlçe Adalet Komisyon Başkanı Ömer Karagöl, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kıraslan, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Adnan Gürcan, İBB ve ilçe belediye meclis üyeleri, muhtarlar, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katılım gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş şehitler için dua etti. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

YILMAZ: “SİZLERİN EMRİNDEYİM”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, konuşmasında şunları söyledi: “Ramazan Ayı’nın birinci gününde sizlerle; şehitlerimizin, gazilerimizin aileleri ile bizleri bir araya getirdiği için Sayın Kaymakamımıza teşekkür ederim. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan Ayı’nın tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını en kalbi duygularımla diliyorum. Türklük için İslam için en kutsal makam olan şehitlik makamına ermiş, şehadet şerbetini içmiş kahramanlarımızın, gazi büyüklerim ve gazi olmuş kardeşlerimizin aileleri ile beraber olmaktan, bu iftarı onlarla beraber yapmaktan duyduğum mutluluğu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Tarihimizdeki bütün kahramanlık hikâyelerinde şehitlerimiz gazilerimiz var. Bizler için 1000 yıl önce şehitlik ve gazilik mertebesi ne ise bugün de aynısı. 1071 Malazgirt Zaferi’nde Battal Gazi ne ise, Cumhuriyetimizin kurulmasından önce Çanakkale Savaşı’nda kendi cenaze namazını kılan 57. Piyade Alayı ne ise, Seyit Onbaşı ne ise, İstiklal Savaşı’nda toprağa düşmüş şehitlerimiz ne ise, bugün de toprağa düşmüş sizlerin evlatları da o.. Bizler için en önemli ve en kutsal makam, bir gül bahçesine girer gibi her birimizin girmeyi arzuladığı şehitlik mertebesidir. Onun için ben bu gece bu iftarda sizlerin vesilesi ile şehitlik mertebesine ulaşmış kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anmak istiyorum. Geçen hafta sonu hem Hakkari’de hem Şırnak’ta hem de Suriye’de şehit düşen güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Silivri Belediye Başkanı olarak, varlıklarıyla gurur duyduğumuz gazilerimiz ve şehit ailelerimizin emrinde olacağımızı bilmenizi istiyor, hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

PARTAL: “RAMAZAN CÖMERTLİKTİR, PAYLAŞMAKTIR, DAYANIŞMADIR”

İlçe Kaymakamı Ali Partal, gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ramazan Ayı’nın ilk iftarında sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ramazanınız hayırlı olsun. Bizleri bir araya getiren Rabbime hamdolsun. Oruçlarınızı Allah kabul eylesin, sofralarımızı bereketli kılsın. Ramazan cömertliktir, sorumluluktur, paylaşmaktır, dayanışmadır. Onun için Ramazan’ı, ibadetlerimizi en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Vatanı, milleti, bayrağı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum. İnşallah hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde bayramı karşılayacağız. Hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

YILMAZ AİLELERLE SOHBET ETTİ

İftar yemeğine katkıları için Eser Hotel grubu adına Mustafa Alıcı ve Talip Akdoğan’a teşekkür plaketini Silivri İlçe Kaymakamı Ali Partal ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz takdim etti. Başkan Yılmaz, şehit ve gazi ailelerinin masalarını tek tek gezerek aileler ile sohbet etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol